Sport.pl

ONICO złożyło wniosek o upadłość. Co dalej z warszawskim klubem?

Spółka ONICO, zajmująca się obrotem paliwami, według portalu bankier.pl złożyła wniosek o upadłość. Co dalej z warszawskim klubem, który sponsorowała?

Vital Heynen: Żeby drużyna mnie posłuchała, potrzebuję kryzysu. Rozmowę z trenerem polskich siatkarzy zobaczysz w poniższym wideo

Zarząd Onico SA poinformował o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Powodem jest niewypłacalność. O złożeniu wniosku zarząd spółki poinformował w czwartek.

Wcześniej umowy kredytowe miały wypowiedzieć spółce takie banki, jak Alior czy ING, co niesie ze sobą konieczność spłaty wielomilionowych zobowiązań. 

Co upadek ONICO oznacza dla ONICO Warszawa?

Przez ostatnie sezony to właśnie firma ONICO stała w dużej mierze za budowaniem nowej przyszłości dla ówczesnego AZS-u Politechniki Warszawskiej. Klub przeszedł spore zmiany, spłacił sięgające wiele lat długi i wspiął się na szczyt PlusLigi, w sezonie 2018/2019 zdobywając srebrny medal rozgrywek. W kolejnym zagra w Lidze Mistrzów, dlatego wzmocnił swój skład, pozyskując m.in. Kevina Tillie i Piotra Nowakowskiego.

Jak udało nam się dowiedzieć z kilku źródeł, w klubie trwają intensywne prace nad pozyskaniem nowego sponsora. Nieoficjalnie mówi się, że rozmowy z jednym są bardzo zaawansowane. Ponoć klub nie ma również zaległości finansowych, co jest jedną z podstaw do wydania licencji na grę w lidze w kolejnym sezonie. 

W mediach społecznościowych zaczęto mówić o "wyprzedaży" zawodników klubu i o tym, że dano zgodę na to, by gracze znaleźli nowego pracodawcę. Prawdziwości tej informacji również nie udało się nam potwierdzić u kilku potencjalnie zainteresowanych osób.

Więcej o:
Komentarze (15)
ONICO złożyło wniosek o upadłość. Co dalej z warszawskim klubem?
Zaloguj się
 • 2fat

  Oceniono 6 razy 6

  Myslę że mają szansę na poważnego sponsora. Są wyniki, jest skład. Następca wszedłby na zagospodarowany i sprawdzony teren. ONICO to ja znałem tylko z nazwy klubu, jest spory potencjał promocyjny w Politechnice.

 • niezalany

  Oceniono 5 razy 3

  powtórka z rozrywki; wcześniej stocznia teraz onico, nie żebym litował się nad biznesowym losem sposorów, którzy albo przeszacowali swoje możliwości finansowe albo uwierzyli że ich biznes to już samograj, ale czy czasem nie było tak jak w szczecinie, że wmieszała się w to polityka?

 • marek804

  Oceniono 5 razy 3

  Szkoda, że wcześniej zarząd nic nie zrobił by poszukać innych inwestorów. Taki jest niestety los zespołów które uzależnione są od jednego inwestora.

 • dert4

  Oceniono 2 razy 2

  a jaki z tego morał ?
  Jak Kurek zaśpiewa pensję, to klub zaraz idzie pod licytację.

 • jonek666

  0

  Prezydencie Warszawy zamiast budowac hotele dla gejow podziel te fundusze i zainwestuj w sport w Warszawie bo przez wasza formacje jest w tragicznym stanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX