Sport.pl

Wielki transfer do PlusLigi! Nikola Grbić nowym trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Nikola Grbić, mistrz olimpijski z 2000 roku, został nowym trenerem obecnego mistrza Polski, ZAKSY Kędzierzyń-Koźle. Zastąpił na tym stanowisku Andreę Gardiniego.

Nikola Grbić, to czołowy siatkarz przełomu wieków. W swojej karierze zawodniczej zdobył tytuł mistrza olimpijskiego z reprezentacją Serbii w 2000 roku. Grał w czołowych włoskich klubach, m.in. Sisley Treviso, Diatec Trentino czy Copra Piacenza. Karierę zakończył po sezonie gry w Zenicie Kazań.

Tuż po zakończeniu kariery zawodniczej, przejął stery Sir Safety Perugii, aby niewiele później zostać trenerem męskiej reprezentacji Serbii. Pod jego wodzą Serbowie zdobyli Ligę Światową w 2016 roku, a rok później wywalczyli brąz mistrzostw Europy. W Kędzierzynie-Koźluzastąpi Andreę Gardiniego, który odszedł z klubu po zdobyciu tytułu mistrzów Polski.

- Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie nasz zespół będzie miał możliwość współpracować z legendą światowej siatkówki. Nieraz miałem okazję stanąć naprzeciw niego na boisku, teraz będziemy grali w jednej drużynie i mam nadzieję, że swoją pasję i zaangażowanie z boiska przeniesie na trenowanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle - powiedział na temat wyboru nowego trenera Sebastian Świderski, prezes klubu.

Więcej o:
Komentarze (7)
Wielki transfer do PlusLigi! Nikola Grbić nowym trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Zaloguj się
 • 2fat

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe. Natomiast co do Antigi stawiałem że wróci jako trener do Skry.

 • opty2

  0

  Ciekawe, jak w tym kontekście wygląda Skra z Gogolem - cieniutko.

 • dert4

  0

  no to faktycznie, top topów trenerów siatkówki.
  Zawsze myślałem, że on dalej trenuje Serbię.
  Ciekawe, za co go wyrzucili ?

 • xzyzzy

  Oceniono 4 razy -4

  państwowa firma azotowa opłacała nie takich miszczów. robolom się trochę śrubę dokręci, przecież goście od pukania baloników muszą godnie żyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX