Sport.pl

Siatkówka. Przyszłość Stephane'a Antigi jest już jasna! "Umowa nie zostanie przedłużona"

Prezes ONICO Warszawa, Piotr Gacek, poinformował za pośrednictwem strony internetowej klubu, że kontrakt z obecnym szkoleniowcem drużyny, byłym selekcjonerem biało-czerwonych, Stephanem Antigą, nie zostanie przedłużony. Spekuluje się, że jego następcą będzie były trener Polaków, Andrea Anastasi, który obecnie prowadzi Trefl Gdańsk.

- Jesteśmy po spotkaniu z trenerem Stephanem Antigą i wspólnie ustaliliśmy, że jest to moment, w którym możemy potwierdzić, że jego umowa, która wygasa po zakończeniu sezonu 2018/2019, nie zostanie przedłużona. Zdajemy sobie sprawę, że środek sezonu nie jest idealnym momentem na takie informacje, ale chcieliśmy zachować się fair wobec Stephane’a, sztabu i zawodników, którzy powinni wiedzieć, jak wygląda sytuacja, aby niepotrzebnie nie skupiać się na doniesieniach prasy. Nasze rozmowy przebiegały w dobrej atmosferze i mogę zapewnić, że obie strony będą w stu procentach wywiązywać się z umowy do końca jej obowiązywania - zdradza prezes ONICO Warszawy, Piotr Gacek. 

ONICO Warszawa jest w tej chwili drugim najlepszym zespołem PlusLigi. Drużyna ta w trakcie sezonu 2018/2019 wzmocniła się o MVP mistrzostw świata, Bartosza Kurka, oraz bułgarskiego przyjmującego, Nikołaja Penczewa, którzy odeszli z upadającej Stoczni Szczecin. W zespole występują ponadto mistrz świata 2018 Bartosz Kwolek czy też zdobywca złotego medalu na siatkarskim mundialu w 2014 roku, Andrzej Wrona. Siatkarze prowadzeni przez trenera Antigę wygrali do tej pory 11 z 14 meczów i ustępują liderowi z Kędzierzyna-Koźla 6 punktami. 

Stepane Antiga pracuje w Warszawie od dwóch sezonów. Ten poprzedni jego zespół zakończył na 8. pozycji, co było pokłosiem licznych kontuzji, które przydarzyły się jego graczom pod koniec rozgrywek. Siatkarze ze stolicy stracili miejsce w najlepszej szóstce PlusLigi, co poskutkowało tym, że ostatecznie nie mogli walczyć o medale ligi.  

Antigę zastąpi Andrea Anastasi? 

Od kilku tygodni w mediach przewijają się informacje, że następcą Antigi najprawdopodobniej będzie Andrea Anastasi. Włoski szkoleniowiec skomentował sprawę w Sport.pl, gdzie zaprzeczył, by cokolwiek było już postanowione, jednak to nie uspokoiło plotek. Roszada ta byłaby dla szkoleniowca z Italii pierwszą zmianą klubu od 2014 roku.

Więcej o:
Komentarze (16)
Siatkówka. Przyszłość Stephane?a Antigi jest już jasna! ?Umowa nie zostanie przedłużona?
Zaloguj się
 • baaag

  Oceniono 7 razy 7

  Pewnie mają jakieś powody a Anastasi z pewnością jest dobrym trenerem ale Onico może nawet wygrać ligę więc zapowiedź rozstania się z Antigą nie wygląda racjonalnie .

 • lina555

  Oceniono 12 razy 6

  ale będą jaja, jeżeli Onico zostanie mistrzem, a klub w nagrodę go zwolni! to takie polskie...

 • lecho5

  Oceniono 2 razy 2

  Antiga do SKRY

 • marek804

  Oceniono 3 razy 1

  ONICO z Antigą zaczęło walczyć o mistrza, więc trzeba zmienić trenera. Co ten Gacek kombinuje?

 • lech2011

  0

  z powodu Kurka ?

 • lese_majeste

  0

  jak widać Oniko SA to solidna firma i ujawnia swoje plany, tak aby wszyscy zaiteresowani mogli się przygotować

 • dert4

  0

  a mnie najbardziej śmieszy, że o tych roszadach pierwsi wiedzą Włosi , a konkretnie Gazeta Dello Sport. Pisała o tym w grudniu.
  Wtedy polski dziennikarz pytał Anastasiego - czy to prawda ?
  Anastasi - to kłamstwa wyssane z brudnego palca.
  Z tego wniosek, jak chcecie być dobrze poinformowani - czytajcie włoską prasę.

 • znawcaniczego

  Oceniono 8 razy 0

  Wiem to z pewnego źródła, że to był warunek przejścia Kurka, Od nowego sezonu będzie nowy trener, albo nie będę dla was grał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX