Sport.pl

Siatkówka. Stocznia Szczecin uzupełniła skład. Bartosz Firszt dołączył do klubu

Stocznia Szczecin, mająca spore zapędy w walce o medal PlusLigi sezonu 2018/2019, podpisała kolejny kontrakt. Zawodnikiem klubu został 19-letni Bartosz Firszt.

– Bardzo się cieszę, że swój pierwszy seniorski sezon spędzę właśnie w drużynie Stoczni – mówi siatkarz. – Taki wybór zapewnia mi możliwość rozwoju i szansę na pracę ze świetnymi trenerami oraz zawodnikami światowej klasy. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy ustalony cel i uda nam się zbudować prawdziwą drużynę – dodaje nowy przyjmujący Stoczni Szczecin.

Karierę rozpoczął w MUKS Huraganie Wołomin, później przeniósł się do KS Metro Warszawa, gdzie spędzał kolejne sezony. W koszulce tej ekipy w kwietniu 2018 roku sięgnął po swój największy dotychczasowy sukces i wywalczył srebrny medal juniorskich mistrzostw Polski. Został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju.

Bartosz Firszt jest jednym z mniej znanych zawodników, którzy przed sezonem 2018/2019 PlusLigi zdecydowali się dołączyć do Stoczni Szczecin. Klub w poprzednich rozgrywkach pozyskał sponsora, dzięki któremu z ligowego kopciuszka zaczął zmieniać się w pretendenta do zdobycia medalu.

Do drużyny dołączyli reprezentant Polski Bartosz Kurek, były rozgrywający polskiej kadry, Łukasz Żygadło, czy też gwiazda międzynarodowej siatkówki, Matej Kazijski. Poza tym kontrakty podpisali Simon Van De Voorde, Nicholas Hoag, Lukas Tichacek czy Nikołaj Penczew. Razem z Marcinem Wiką, Januszem Gałązką, Adrianem Mihułką i Bartłomiejem Kluthem pod okiem trenera Michała Mieszko Gogola będą starali się wprowadzić roszady na podium PlusLigi w kolejnym sezonie.

Nr 99 na koszulce i brak dziesięciominutowej przerwy? Tak będzie wyglądała PlusLiga w kolejnym sezonie

Więcej o: