Siatkówka. Doświadczony przyjmujący, Nikola Kovacević, zagra w Chemiku Bydgoszcz

Nikola Kovacević - z prawej

Nikola Kovacević - z prawej (TOMASZ STAŃCZAK)

Nikola Kovacević w sezonie 2018/2019 zagra w Chemiku Bydgoszcz. Mistrz Europy z 2011 roku związał się z klubem roczny kontraktem.

Po Maximie Morozau, Raphaelu Margarido, Mateuszu Witku i Bartłomieju Lipińskim do Chemika Bydgoszcz w rozgrywkach 2018/2019 PlusLigi dołączył Nikola Kovacević. Doświadczony Serb ostatni sezon spędził CS Arcada Galati.

Grał w wielu klubach w Serbii, Grecji, Rosji, Francji, Chinach, Iranie, Włoszech i Rumunii. Znany jest też polskim kibicom, gdyż w sezonie 2012-2013 reprezentował barwy zespołu z Rzeszowa, z którym zdobył wówczas złoty medal. W swojej karierze sięgał także po tytuły mistrza Serbii i Czarnogóry (2003) i Chin (2015).

W zeszłych rozgrywkach zespół z Bydgoszczy walczył o utrzymanie. Z drużyną pożegnali się Wojciech Jurkiewicz, Metodi Ananiew, Jewgienij Gorczaniuk, Edgardo Goas, Mateusz Sacharewicz, Krzysztof Bieńkowski oraz Jakub Rohnka. Mimo trudności w walce o pozostanie w PlusLidze w klubie kolejny rok spędzą trener Jakub Bedaruk, atakujący Bartosz Filipiak, libero Adam Kowalski i Kacper Bobrowski, środkowi Michał Szalacha i Patryk Akala, rozgrywający Piotr Sieńko oraz atakujący Paweł Gryc.

Trzy miejsca, jedno miasto. Wskaż, co nie pasuje
1/16Zacznijmy od czegoś łatwego. Paryż, co nie pasuje?
Zobacz także
  • PlusLiga. Kolejny były zawodnik Stoczni dołączył do ONICO Warszawy!
  • Bartosz Kurek: Nie ma konfliktu ze Stephanem Antigą, wszystko zostało wyjaśnione
  • Stocznia Szczecin dostała ultimatum od PLS. Po 14 grudnia wykluczenie z ligi
Komentarze (1)
Doświadczony przyjmujący, Nikola Kovačević, zagra w Chemiku Bydgoszcz
Zaloguj się
  • franek_baltazar

    0

    Piotr Sieńko to jakiś żart.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX