Sport.pl

Siatkówka. Z Włoch do PlusLigi. Nicholas Hoag w Stoczni Szczecin

Nicholas Hoag został nowym zawodnikiem Stoczni Szczecin. Kanadyjczyk ostatni sezon spędził we włoskim Diatec Trentino.

26-letni Kanadyjczyk, Nicholas Hoag, w sezonie 2018/2019 dołączy do Stoczni Szczecin. W swojej karierze trzykrotnie zdobył mistrzostwo Francji, a także Puchary i Superpuchary krajowe. Z reprezentacją sięgnął m.in. po mistrzostwo Ameryki Północnej (2015) i brązowy medal Ligi Światowej dwa lata później.

Skład Trefla zamknięty. Miłosz Hebda wraca do Gdańska

Poprzednie dwa sezony spędził we Włoszech. Najpierw związany był z Power Volley Milano, by następnie przenieść się do Diatec Trentino. Z tą drugą ekipą dotarł do półfinału mistrzostw Italii, gdzie jego drużyna nieznacznie uległa późniejszemu mistrzowi – Sir Safety Conad Perugia. Podobnie było w Lidze Mistrzów - drogę do strefy medalowej zamknął jej inny włoski zespół – Cucine Lube Civitanova.

Jakub Turski przedłużył kontrakt w Jastrzębskim Węglu

Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2018/2019 Stocznia Szczecin będzie jednym z głównych pretendentów do medalu PlusLigi.  Wcześniej umowy z do tej pory niewyróżniającym się reprezentantem siatkarskiej ekstraklasy mężczyzn podpisali Lukas Tichacek, Bartosz Kurek, Łukasz Żygadło, Simon Van De Voorde oraz Matej Kazijski. Informowaliśmy także o tym, że w zespole pozostają gracze, którzy bronili jego barw w minionych rozgrywkach – Adrian Mihułka, Marcin Wika i Janusz Gałązka.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter

Więcej o: