Sport.pl

Siatkówka. Kolejne zmiany w Szczecinie. Klub wzmacnia pozycję środkowego

Janusz Gałązka oraz Simon Van De Voorde w sezonie 2018/2019 występować będą w Stoczni Szczecin. Pierwszy z nich przedłużył kontrakt, a drugi dopiero przeniósł się do drużyny.

Van De Voorde ma na swoim koncie wicemistrzostwo Włoch, dwa mistrzostwa Belgii oraz dwukrotny triumf w rozgrywkach pucharowych tego kraju. Do tego dochodzą także sukcesy na klubowej arenie międzynarodowej – brąz i srebro w Pucharze CEV oraz Lidze Mistrzów, a także trzecie miejsce podczas Klubowych Mistrzostw Świata.

W swojej dotychczasowej karierze reprezentował między innymi barwy Noliko Maaseik oraz Itas Diatec Trentino. Rozgrywki PlusLigi także nie będą mu obce, ponieważ Belg miał już przyjemność grać w naszym kraju. W sezonie 2013/2014 bronił barw Jastrzębskiego Węgla, z którym to udało mu się wywalczyć brąz mistrzostw Polski. 28-latek rozegrał już także ponad 300 spotkań w reprezentacji Belgii.

– Gram w Szczecinie od kilku dobrych lat i cieszę się, że w najbliższej przyszłości nic się w tej kwestii nie zmieni – mówi z kolei środkowy przedłużający kontrakt, Janusz Gałązka. – Powstaje tu naprawdę ciekawy projekt, podczas którego buduje się  bardzo mocny zespół i jestem szczęśliwy, że będę jego częścią. Do klubu dołączają wybitni zawodnicy, od których sam mogę się jeszcze sporo nauczyć. Chciałbym podziękować zarządowi, trenerowi oraz wszystkim osobom z klubu za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Cieszę się, że dalej będzie mi dane występować przed szczecińskimi kibicami i już nie mogę się doczekać rozpoczęcia nadchodzącego sezonu. Do zobaczenia – dodaje zawodnik z najdłuższym, bo czteroletnim stażem w drużynie ze Szczecina.

Ponoć to nie koniec ofensywy transferowej klubu. Po Bartoszu Kurku i Łukaszu Żygadło władze zespołu mają szykować kolejne głośne nazwisko w zespole. Jak informowaliśmy wcześniej, prawdopodobnie były zainteresowane Matejem Kazijskim.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty. Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Więcej o: