Sport.pl

Siatkówka. Wicemistrz Europy przyjmującym Trefla Gdańsk

Wicemistrz Europy i mistrz Niemiec z sezonu 2016/2017, Ruben Schott, w przyszłym sezonie będzie reprezentować barwy Trefla Gdańsk. Zawodnik związał się z klubem rocznym kontraktem.

- To bardzo młody gracz, ale już z dużym doświadczeniem, a także idealnie wpisujący się w kierunek, który obraliśmy przy transferach na sezon 2018/2019, by zbudować skład z zawodników perspektywicznych, którzy mogą się tutaj mocno rozwinąć. Po Maćku Muzaju i Marcinie Januszu to trzeci gracz z rocznika ’94, którego pozyskujemy przed kolejnymi rozgrywkami, ale właśnie z takimi młodymi, utalentowanymi, zmotywowanymi i głodnymi podnoszenia swoich umiejętności siatkarzami chcemy pracować – mówi trener Andrea Anastasi o nowy, 24-letnim przyjmującym klubu.

Przyjmujący początkowo był zawodnikiem Berlin Recycling Volleys. Z tym zespołem dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Niemiec, a także Puchar Niemiec oraz Puchar CEV (2016 r.). W trakcie zmagań o krajowe trofeum, a także Superpuchar Niemiec został wybrany MVP turnieju. W ubiegłym sezonie reprezentował z kolei włoskie Revivre Milano, występujące w Serie A. Schott ma tez już na swoim koncie występy w reprezentacji Niemiec. W ubiegłorocznych mistrzostwach Europy wywalczył z drużyną srebrny medal, a po sezonie ligowym 2017/2018 był powołany na rozgrywki Ligi Narodów.

- Bardzo się cieszę z możliwości gry w Treflu Gdańsk. Klub ma świetną opinię, a także występuje w jednej z najsilniejszych lig Europy. Słyszałem same dobre słowa zarówno o Treflu, jak i PlusLidze, a także nie mogę się też już doczekać gry przed polską publicznością, która jest najlepsza na świecie! – mówi Ruben Schott. – Cieszę się też z możliwości pracy z trenerem Anastasim – to bardzo doświadczony szkoleniowiec, który na swoim koncie ma już wiele medali i trofeów. Chciałbym zrobić przy nim kolejny krok w przód w mojej karierze, a także przyczynić się do kolejnego sukcesu – zarówno na jego koncie, jak i klubu oraz oczywiście moim. Mam też nadzieję, że uda mi się przy trenerze poprawić mój włoski – dodaje przyjmujący.

Zawodnik związał się z klubem rocznym kontraktem. Wcześniej Trefl Gdańsk podpisał umowy z Maciejem Muzajem, Kewinem Sasakiem, Marcinem Januszem, Nikolą Mijaloviciem i  Bartłomiejem Mordylem. W drużynie pozostali również Piotr Nowakowski, Patryk Niemiec oraz Wojciech Grzyb.

Więcej o: