Sport.pl

Siatkówka. Kacper Piechocki na dłużej w PGE Skrze Bełchatów

Kacper Piechocki przedłużył swój kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Libero, który niedawno został powołany do reprezentacji Polski seniorów, związał się z bełchatowskim klubem nową umową, obowiązującą na dwa lata.

– Jestem bardzo zadowolony, że nadal będę miał szansę występować w drużynie, której kibicują od dziecka. Wychowałem się na meczach Skry, witałem przed laty zawodników wracających do Bełchatowa z mistrzowskim tytułem, a kilka tygodni temu sam tak wracałem. Chcę nadal odnosić sukcesy z PGE Skrą i już nie mogę doczekać się następnego sezonu – powiedział Kacper Piechocki po podpisaniu nowej umowy.

23-latek ma na swoim koncie mistrzostwo, wicemistrzostwo i dwa brązowe medale polskich rozgrywek. Sięgnął również po Superpuchar (2014, 2017) i Puchar Polski (2016). W sezonie 2017/2018 był statystycznie 7. libero w Polsce. Jego potencjał został zauważony  przez belgijskiego szkoleniowca polskiej kadry, Vitala Heynena, który powołał go na Siatkarską Ligę Narodów. Libero zadebiutował w reprezentacji podczas towarzyskiego spotkania z Kanadą w katowickim Spodku. Obecnie zawodnik przebywa z drużyną narodową w Chicago, gdzie rozgrywany jest czwarty turniej SLN.

– Lepszego miejsca na debiut nie mogłem sobie wymarzyć, bo przecież Spodek to wyjątkowe miejsce. Cieszę się, że dostałem swoją szansę i robię wszystko, co w mojej mocy, by zasłużyć na kolejne występy w biało-czerwonej koszulce – dodał Piechocki.

Po zdobyciu mistrzostwa Polski w składzie Skry doszło do kilku roszad. Podstawowymi są odejścia Srećko Lisinaca i Bartosza Bednorza, którzy stanowili o podstawie drużyny. Do klubu doszli Artur Szalpuk, Renee Teppan, Jakub Kochanowski i Piotr Orczyk.

Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera

Więcej o: