Sport.pl

Siatkówka. ZAKSA pod ścianą! PGE Skra prowadzi w rywalizacji finałowej

W pierwszym meczu finału PlusLigi PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali gospodarze 3:0 (25:23, 25:23, 26:24). Rewanż odbędzie się w sobotę o 20.30 w Kędzierzynie-Koźlu.
3 : 0
Informacje
PlusLiga 2017/18 - Finał
Środa 02.05.2018 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
PGE Skra Bełchatów
25
25
26
3
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
23
23
24
0

Fenomenalnie środowy mecz finałowy rozpoczęła Skra. Zespół Roberto Piazzy dysponował bardzo pewnym w ataku Mariuszem Wlazłym (5/5), a także stabilnym Miladem Ebadipourem (6 punktów, 63 procent w ataku), co wystarczyło do utrzymywania niewielkiej przewagi. Czynnikiem, który zawodził ZAKSĘ szczególnie w końcówkach pierwszych dwóch partii, to brak stabilności drugiego przyjmującego. W inaugurującym secie Rafał Buszek skończył 1 na 4 ataki, później na boisku pojawił się za niego Rafał Szymura.

Choć początkowo w trzeciej partii widać było przewagę bełchatowian (3:0), to im dalej w set, tym pewniej grali kędzierzynianie. Mateusz Bieniek nie prezentował się najgorzej, a Szymura trzymał poziom lewego skrzydła. Sytuacja na boisku wyrównała się dopiero przy ponownym wzmocnieniu zagrywki gospodarzy i Skra miała piłki meczowe. Ostatecznie spotkanie zakończyło się na przewagi po challengu po ataku Karola Kłosa (aut, bez dotknięcia palców rywali), zbiciu z lewego skrzydła Milada Ebadipoura i po skutecznym bloku Skry (26:24).

San rywalizacji finałowej: 1:0 dla PGE Skry Bełchatów.

Tenis. Na co stać jeszcze Agnieszkę Radwańską?

Więcej o:
Komentarze (3)
Siatkówka. ZAKSA pod ścianą! PGE Skra prowadzi w rywalizacji finałowej
Zaloguj się
  • dert4

    0

    byłem przygotowany na tradycyjne 5 setów. Ale Zaksa mnie zawiodła.
    Największa zagadka ligi, czy się podniesie do soboty ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX