ZAKSA deklasuje w Lidze Mistrzów! Jest już niemal pewna awansu do ćwierćfinału

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozbiła we własnej hali belgijskie Knack Roeselare 3:0 (25:19, 25:18, 25:20). Polski zespół tym samym niemal zapewnił sobie awans do ćwierćfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie zmierza po awans z fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszych trzech spotkań siatkarze prowadzeni przez Nikolę Grbicia nie przegrali nawet seta. W czwartej kolejce ich rywalem byli zawodnicy belgijskiego Knack Roeselare, z którymi kędzierzynianie pewnie wygrali, podczas rywalizacji w Belgii.

Nie inaczej było w Kędzierzynie-Koźlu. Siatkarze ZAKSY od początku przeważali, utrzymując bezpieczną przewagę, dzięki czemu pewnie wygrywali kolejne sety do 19, 18 i 20. Największe problemy mieli w drugim secie, w którym zawodnicy belgijskiej drużyny zdołali uzyskać nawet cztery punkty przewagi. Siatkarze prowadzeni przez Nikolę Grbicia bardzo szybko jednak odrobili stratę i uzyskali bezpieczną przewagę.

Najlepiej punktującym siatkarzem ZAKSY był Arpad Baroti, który zdobył dwanaście punktów. Oprócz niego, bardzo dobrze spisali się także Simone Parodi (11 punktów) i David Smith (9). Dla Knack Roeselare najwięcej punktów zdobył Matthijs Verhanneman - aż trzynaście.

Dla siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla to już czwarte zwycięstwo w obecnej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zawodnicy Nikoli Grbicia są już niemal pewni awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Wystarczy, że w nadchodzących dwóch spotkaniach zdobędą min. jednego seta lub Friedrichshafen straci seta w starciu z Vojvodiną Nowy Sad.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Knack Roeselare 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)