Sport.pl

Polscy siatkarze poznali rywali na igrzyskach olimpijskich? Grupa marzeń

Znamy już wszystkie drużyny, które zagrają na turnieju olimpijskim w siatkówce - jako ostatnie awans wywalczyły reprezentacje Wenezueli i Kanady. To oznacza, że znamy już prawdopodobny skład obu grup - stanie się tak, jeśli utrzymana zostanie zasada "serpentyny".

Awans na turniej olimpijski wywalczyło dwanaście reprezentacji: to Japonia (gospodarz), zwycięzcy interkontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych (Polska, Włochy, Rosja, USA, Brazylia, Argentyna) oraz zwycięzcy kontynentalnych turniejów (Iran, Francja, Kanada, Wenezuela, Tunezja). Wszystkie te zespoły zostaną sklasyfikowane według rankingu FIVB z zastrzeżeniem, że Japonia jako gospodarz będzie numerem jeden. 

"Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio":

Tak wygląda ranking FIVB, który prawdopodobnie zostanie użyty do wyznaczenia grup turnieju olimpijskiego:

 1. Japonia 122 pkt (gospodarz, 10. miejsce w światowym rankingu)
 2. Brazylia 335 pkt (1.)
 3. USA 280 pkt (2.)
 4. Polska 272 pkt (3.)
 5. Włochy 206 pkt (4.)
 6. Rosja 204 pkt (5.)
 7. Argentyna 161 pkt (6.)
 8. Kanada 157 pkt (7.)
 9. Iran 137 pkt (8.)
 10. Francja 130 pkt (9.)
 11. Tunezja 38 pkt (22.)
 12. Wenezuela 15 pkt (36.)

Jeżeli zasada "serpentyny" zostanie podtrzymana, to Polska zagra w grupie z Japonią, Włochami, Kanadą, Iranem oraz Wenezuelą. Ci rywale byliby znacznie łatwiejsi niż w drugiej grupie, gdzie o awans do ćwierćfinałów powalczyłyby Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja oraz Tunezja. Z obu grup wyjdą po cztery zespoły: zwycięzcy zagrają z czwartymi ekipami z drugiej grupy, a ekipy z drugich miejsc z tymi z trzecich.

Turniej olimpijski w siatkówce mężczyzn zostanie rozegrany w dniach 25 lipca8 sierpnia 2020 roku. Polacy liczą na zdobycie swojego drugiego złotego medalu w historii - pierwszy i jak dotąd jedyny medal zdobyli w 1976 roku w Montrealu, gdzie w finale pokonali ZSRR 3:2.

Więcej o:
Komentarze (32)
Polscy siatkarze poznali rywali na igrzyskach olimpijskich? Grupa marzeń
Zaloguj się
 • mp102

  Oceniono 12 razy 10

  Nie bardzo wiem, co ma nam dać łatwa grupa, chyba, że mniejsze zmęczenie. W jakiej grupie by nie byliśmy to awans do ćwierćfinału powinien być formalnością, a z takim zestawieniem grup wiadomo, że w ćwierćfinale trafiamy na jedną z potęg, co gdybyśmy byli po przeciwnej stronie wcale takie pewne by nie było i łatwiejsza droga do półfinału. Kolejna sprawa jak jedziemy tam z postanowieniem walki o medal czy wręcz zwycięstwo to w jakiej grupie będziemy nie powinno mieć znaczenia.

 • spectator_zm

  Oceniono 8 razy 8

  Jeśli celem na igrzyskach byłoby wyjście z grupy, to owszem, jest to grupa marzeń. Ale co z tego, skoro w ćwierćfinale trafimy na potęgę? Chyba lepiej byłoby mieć w grupie jednego mocnego rywala więcej...

 • atr8

  Oceniono 7 razy 7

  Chyba łatwiej jest wyjść z trudnej grupy, choćby na 3-4 m i trafić na 1-2 ze słabszej, niż wygrać z hukiem słabszą i trafić np, na Brazylię cz Francję. A mistrzowie nie powinni kalkulować, tylko wygrywać.

 • malgosia.pawlak16

  Oceniono 7 razy 7

  i wszystko jasne, jak zawsze łatwa grupa,a ćwierćfinał " w plecy"

 • ketjow1978

  Oceniono 8 razy 6

  Co z tego że będziemy w łatwej grupie, jak potem w 1/4 wpadniemy na Rosję, USA czy Brazylię.

 • annoyingpixel

  Oceniono 4 razy 4

  Grupa łatwa a w ćwierćfinale ktoś z czwórki: Brazylia, Rosja, USA, Francja.

  To ja dziękuję, już wolę trudniejszą grupę.

 • voyteko

  Oceniono 4 razy 2

  najlepiej to zaczac powaznie trenowac i nie sluchac co gazetowi fachowcy przewiduja... kiedys Polacy dostali w d... na Olimpiadzie od Australii !!!! W Australii nie ma nawet powaznej ligi siatkowki... obciach... Grupa marzen?...grupa zdarzen...

 • kuku666

  Oceniono 1 raz 1

  Grupa marzeń to nie jest dobra wiadomość. Bo oznacza gwarantoeanego silnego rywala w ćwierćfinale
  A przypomnę, że w siatkówce ostatni raz przebrnęliśmy przez ćwierćfinał IO prawie 44 lata temu.

 • norge

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze, że nie ma naszych pogromców czyli Australii i Słowenii!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX