Znamy kolejnego uczestnika męskiego turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich!

Tunezja została kolejnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich w siatkówce mężczyzn, dzięki wygraniu afrykańskiego turnieju eliminacyjnego. W decydującym spotkaniu Tunezyjczycy pokonali Algierię 3:1 (25:17, 25:23, 26:28, 25:18)

Tunezja wygrała afrykański turniej eliminacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio. Drużyna Antonio Giacobbe wygrała wszystkie mecze i w całym turnieju straciła tylko jednego seta (z Algierią). Mecz z Algierią był właśnie spotkaniem decydującym o awansie, bo turniej rozgrywany był w systemie "każdy z każdym" i przed ostatnim meczem obie drużyny miały jeszcze szanse na awans.

Tylko trzy wolne miejsca na igrzyskach

Zwycięstwo Tunezji oznacza, że ich reprezentacja wraca na igrzyska po ośmiu latach przerwy. Ostatni raz Tunezyjczycy zagrali na IO w 2012 roku w Londynie. Ich najlepsze miejsce zaś to 9. pozycja wywalczona w Los Angeles.

W turnieju siatkarzy mężczyzn na pewno zobaczymy Japonię (która jest gospodarzem) oraz zwycięzców interkontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych: Polskę, Brazylię, USA, Włochy, Francję, Rosję, Argentynę i Tunezję. Już niedługo poznamy pozostałą piątkę: poniżej przedstawiamy aktualną sytuację. Z każdej strefy na igrzyska pojedzie tylko jeden zespół, a wszystkich uczestników poznamy późnym wieczorem w niedzielę 12 stycznia.