Sport.pl

Nieprawdopodobne zagranie Stysiak! Absurdalna decyzja sędziego [WIDEO]

Polskie siatkarki przegrały z Turcją 2:3 w półfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich i straciły szanse na wyjazd do Tokio. Ale walczyły o każdą piłkę! Tylko spójrzcie na tę nieprawdopodobną obronę Magdy Stysiak.

To był prawdziwy horror w Apeldoorn! Polskie siatkarki prowadziły z Turcją 2:1, miały piłki meczowe, ale ostatecznie przegrały 2:3 i straciły szanse na wyjazd na igrzyska olimpijskie w Tokio. Mimo to zawodniczki Jacka Nawrockiego udowodniły, że potrafią walczyć o każdą piłkę. Najlepszym dowodem jest nieprawdopodobna obrona Magdy Stysiak. Tylko spójrzcie:

I tylko szkoda, że sędzia przerwał akcję i właściwie zniweczył wysiłek Stysiak. Arbiter dopatrzył się błędu po stronie Polek, kazał powtórzyć akcję, a tę wygrały Turczynki.

Polska - Turcja 2:3 (25:19, 18:25, 25:23, 31:33, 11:15)

Więcej o:
Komentarze (41)
Nieprawdopodobne zagranie Stysiak! Absurdalna decyzja sędziego [WIDEO]
Zaloguj się
 • trymerek

  Oceniono 8 razy 6

  Niestety ale Nawrocki nigdy nie miał zdolności do przeprowadzania zmian /wystarczy jego historia w klubach/Po co się bierze na turniej 16 zawodniczek .czemu się nie zmienia zawodniczki z kilku procentowa skutecznością,A poza tym jak taki znawca siatkówki jak OBATEL jest prezesem kobiecej siatkówki to nie dziwota

 • uploadhelski

  Oceniono 8 razy 6

  Sędzia był bardzo dobry, w kluczowych momentach sam prosił o challenge, w co najmniej dwu sytuacjach uratował punkt Polek. W tej akcji podobno zagwizdał za szybko (jakby nie dowierzając, że można taką piłkę wybronić) i przez to mógł zmylić Turczynki lub Polki.
  I za to przepraszał obie drużyny, zarządził powtórzenie akcji

 • sproket4

  Oceniono 4 razy 4

  Może mi ktoś wytłumaczy.. dlaczego z uporem maniaka dziewczyny atakowały tylko lewą i prawą stroną a środkiem tak mało (praktycznie kilka razy) na 5 setów.
  Nie można Im odmówić woli walki ale z tą taktyką ataku w 4 i 5 secie zostały zwyczajnie przeczytane aż się prosiło atakować środkiem t. zw. szybką krótką... no ale to już słodka tajemnica trenera co by nie pisać to wielki SZACUN za wolę walki.

 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 4

  P. red. "DW". rozpisuje się obszernie i z przydechem takim bardziej piersiowym, jak to było.
  Ale w dalszym ciągu nie wyjaśnia, DLACZEGO sędzia przerwał wymianę?
  Czy było coś nagannego w zagraniu Polek? Albo Turczynek?
  A może sędzia się po prostu pomylił?
  P. Red. "DW" mógłby (mogłaby?) się przyłożyć?

 • salsolo.4

  Oceniono 12 razy 4

  Nawrocki do dymisji. Podziękować za to co zrobił, ale do dymisji. On już z tą drużyną nic nie osiągnie. Jest dobrym trenerem, ale w sytuacjach kryzysowych nie umie pomóc drużynie. Tak było w ostatnich, przegranych kwalifikacjach do IO w Tokio i tak było wczoraj. W obu przypadkach mecze były wygrane, a zostały przegrane.

 • jerzytop

  Oceniono 12 razy 4

  Tak ,to się zgadza ,że potrafią walczyć o kazdą piłkę inaczej w ogóle po co grać Inna sprawa to drużyna która myśli o grze na olimpiadzie nie może przez parę min grać jak patałachy ,marnować proste piłki i tracić pod rząd 5-6 punktów a tak niestety było
  I jak zawsze winny sędzia ,publiczność parkiet

 • carlos_512

  Oceniono 12 razy 4

  Panie Dominiku, co było absurdalnego w decyzji sędziego?
  czy, po prostu, chciał zacząć Pan dzień od zwykłego hejtu?

 • shago0

  Oceniono 10 razy 4

  Szkoda, potrzeba wiecej pracy z psychologiem. 5 meczboli I przegrana to wynik stresu a nie braku tylko siatkarskich umiejetnosci. Niemniej szkoda.

 • 43elvis

  Oceniono 3 razy 3

  wynik 24:22 dwie piłki meczowe.Co robi trener?bierze czas i ustawia konkretne zagrania na zakończenie seta.Ale nie p.Nawrocki.On czeka bo może będzie fart i wideo weryfikacja będzie korzystna.Wszak w I secie się udało.Nie dziwię się że dziewczyny mające na co dzień w klubach naprawdę solidnych trenerów chcą zmiany.Potencjał siatkarski w Polsce jest ogromny a na czele zarówno związku jak i drużyny kobiecej,miernoty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX