Sport.pl

Deklasacja w finale europejskich kwalifikacji olimpijskich siatkarzy. Wiemy, kto zagra w Tokio

Francja pokonała Niemcy 3:0 i awansowała do turnieju olimpijskiego siatkarzy w Tokio. Tym samym w Japonii zameldowała się 4. drużyna europejska.

Zakończył się europejski turniej kwalifikacji w siatkówce do igrzysk olimpijski w Tokio. W finale zmierzyli się gospodarze, Niemcy i Francuzi. Ci pierwszy w czwartek w półfinale pokonali Bułgarów 3:1. Natomiast  w meczu o finał "Trójkolorowi" ograli Słowenię 3:2, przegrywając już 0:2. 

Na igrzyska z kwalifikacji europejskich pojechać może tylko jeden zespół, dlatego spotkanie Niemców z Francuzami zapowiadało się niezwykle pasjonująco. Pierwszego seta Earvin N’Gapeth i spółka wygrali do 20. Drugi udało im się ugrać równie łatwo, w tym samym stosunku. Najbardziej wyrównana była 3. partia, którą podopieczni Tilliego wygrali do 23.

Oprócz Francuzów w turnieju olimpijskim siatkarzy na pewno zobaczymy Japonię (która jest gospodarzem) oraz zwycięzców interkontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych: Polskę, Brazylię, USA, Włochy, Rosję oraz Argentynę. Trwają jeszcze kwalifikacje na pozostałych kontynentach.

Więcej o:
Komentarze (29)
Deklasacja w finale europejskich kwalifikacji olimpijskich siatkarzy. Wiemy, kto zagra w Tokio
Zaloguj się
 • koszernywieprz

  Oceniono 11 razy 9

  Niemcy, Serbia, Bułgaria i Słowenia absolutnie także powinny być w Tokio zamiast jakichś egzotyków. OK, siatę należy promować ale nie kosztem klasowych zespołów.

 • sdud

  Oceniono 5 razy 5

  deklasacja, czy piszący te słowa oglądał mecz?

 • mer-llink

  Oceniono 10 razy 4

  Dlaczego DEKLASACJA????
  Czy Red. "DS" rozumie znaczenie tego terminu?
  D(ekla)S(acja)?

 • sdud

  Oceniono 4 razy 4

  jaka deklasacja?, czy piszący oglądał mecz?

 • spectator_zm

  Oceniono 1 raz 1

  Największy faworyt wygrał, więc w sumie męski turniej bez niespodzianek. Francuzi doczłapali się do tego finału i dziś zagrali dobrze. Niemcy nie wytrzymali presji, mimo że Grozer dwoił się i troił. Za mało trochę na takich wyjadaczy jak Ngaphet i s-ka...

 • adam66

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Brawo Brawo dla trojkolorowych

 • super.bebebe

  0

  To nie była deklasacja!!! Francuzi byli lepsi, ale zawodnicy niemieccy grali też bardzo dobrze.

 • kerajek

  Oceniono 6 razy 0

  Wierzymy w Mistrzów Świata w Tokio.
  POLSKA
  BIAŁO
  CZERWONI.

 • nieotake

  Oceniono 7 razy -1

  Oprócz dyżurnych przygłupów-kataryniarze wszyscy się tu pastwią nad deklasracją redachtora, a jakoś nikogo nie zastanawia, co w tym zacnym gronie Rossja robi?
  Na Europę za słabo są domyci, na Azję za mocno przepici, to ja się pytam - który to niby kontynent kacapy reprezentują?
  Zresztą i tak ci koksiarze i zawodowi oszuści zostaną zdyskwalifikowani i w najlepszym razie pozwoli się im wystąpić w trykotowych wdziankach à la Borat pod tęczową flagą z napisem ANAL (Akurat Nieprzyłapani Anabolicy Licencjonowani), coby się sowietskije sportsmieny nieco odróżniały od atletów z uczciwszych krain.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX