Sport.pl

Siatkarka, która chciała zwolnienia trenera Nawrockiego: Można na chwilę schować dumę do kieszeni

Joanna Wołosz odniosła się do konfliktu między polskimi siatkarkami, a selekcjonerem Jackiem Nawrockim. Rozgrywająca skomentowała także nadchodzące kwalifikacje olimpijskie.

Trwa zawieszenie broni w reprezentacji polskich siatkarek. Zawodniczki wystosowały oświadczenie, w którym przedstawiły zarzuty wobec selekcjonera Jacka Nawrockiego. Ten im odpowiedział, bronili go także działacze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, którzy przedłużyli umowę z Nawrockim do 2022 roku. Ostatecznie udało się załagodzić konflikt, a Nawrocki powołał siatkarki na styczniowe kwalifikacje olimpijskie.

Z tym siatkarzem Polacy powalczą o medal w Tokio?

Rozgrywająca reprezentacji Polski o nadchodzących kwalifikacjach olimpijskich

Jedną z protestujących zawodniczek była Joanna Wołosz występująca we włoskiej drużynie Imoco Volley Conegliano. Rozgrywająca domagała się zwolnienia Nawrockiego. W listopadzie spotkała się z selekcjonerem i w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" odniosła się do nadchodzących kwalifikacji olimpijskich. - Spotkaliśmy się przed finałem Superpucharu Włoch w Mediolanie i rozmawialiśmy przez dwie godziny. To, co tam padło, zostaje między mną, trenerem i mediatorem, który również był obecny przy rozmowie. Można na chwilę schować dumę do kieszeni i spróbować powalczyć o realizację swoich celów. Dla każdego sportowca igrzyska to coś wielkiego - powiedziała 29-letnia Wołosz.

W dniach 5-12 stycznia Polki wystąpią w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Tokio. W zawodach w holenderskim Apeldoorn wezmą także udział reprezentacje Holandii, Azerbejdżanu, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Niemiec i Turcji. Awans na igrzyska wywalczy tylko zwycięzca turnieju.

Więcej o:
Komentarze (10)
Siatkarka, która chciała zwolnienia trenera Nawrockiego: Można na chwilę schować dumę do kieszeni
Zaloguj się
 • z.04.2019

  Oceniono 5 razy 3

  Czyli jedna zabrała się do treningów a nie do pisania listów skarg i zażaleń.

 • bunga-bunga

  Oceniono 10 razy 2

  Wołosz to tylko marionetka intryganta Dolaty.

 • hen-live

  Oceniono 6 razy 2

  Tym idiotycznym listem już kompletnie pogrzebały szansę na awans.

 • bzykk

  Oceniono 1 raz 1

  Pewnie mało z nas pozna "prawdę" o konflikcie i wcale jej nie będę szukał.
  Wybrany zaś czas owego sporu pokazuje,że ktoś liczył na NOWE rozdanie przed Igrzyskami! I się ...przeliczył! Spór może i ucichł ale absmak w ustach pozostaje.
  I trener i zawodniczki mają z tyłu głowy historię z przed kilku tygodni, a to dobrze nie wróży przed tak ważnym turniejem. Jedna , dwie porażki na początku i nastąpi katastrofa!
  A za cztery lata ( sorry za brutalność!) część z tych pań już będzie ...za stara by walczyć o kolejną Olimpiadę!
  Szkoda!

 • jurekwy

  Oceniono 1 raz 1

  Żaden trener nie utrzyma posady, jak drużyna będzie miała słabe wyniki. Nie skargi i żale tylko przegrane mecze mogą doprowadzić do zmian. Wołosz musi też wiedzieć, że nawet wygrana w turnieju kwalifikacyjnym oznacza wyjazd ekipy na igrzyska, ale niekoniecznie wszystkich tych, które ten awans wywalczą. Marzenia mogą zostać marzeniami.

 • spectator_zm

  Oceniono 1 raz 1

  Mediacje sracje, a igrzyska i tak obejrzą w telewizji...

 • Jarek Jarmi

  Oceniono 3 razy 1

  Po co jechaC na turniej jak i tak nic z tego nie będzie szkoda kosztów.

 • phuexpress

  Oceniono 5 razy 1

  trzeba bezwglednie wywalic ta prowkatorke nic nie daje od siebie i pie xxxli glupoty

 • sunee

  Oceniono 3 razy 1

  bzdura; to nie wypali to juz sie wypalilo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX