Sport.pl

Włoski siatkarz napisał do Papieża. "Chcą nam ukraść święta Bożego Narodzenia!"

Davide Saitta nie zgadza się na to, by mecz jego drużyny Cosar Ravenna z Itas Trentino został rozegrany 25 grudnia. W tym celu poprosił o pomoc samego Papieża Franciszka.

Terminarz siatkarskiej Serie A jest bardzo napięty. Z tego powodu spotkanie Itas Trentino - Cosar Ravenna zostało zaplanowane na 25 grudnia. Terminu tego nie akceptuje rozgrywający ekipy z Rawenny, Davide Saitta. Włoch postanowił zaapelować do władz ligi o przeniesienie meczu na inny dzień. - Miałem nadzieję, że wspaniała publiczność z Trentino, jedna z najlepszych we Włoszech, stawi się licznie w innym terminie. Zamiast tego uzyskałem odpowiedź, że sam Papież musiałby o to poprosić - tłumaczył zawodnik.

Ten siatkarz da nam złoto w Tokio?

Siatkarz prosi Papieża o pomoc

Być może był to żart ze strony władz ligi, ale zawodnik potraktował go na poważnie. Napisał list do Papieża, który opublikowany został w dzienniku "Avvenire". - Proszę Papieża Franciszka o pomoc. Oni chcą nam ukraść święta Bożego Narodzenia! - napisał Saitta, wyjaśniając Ojcu Świętemu, dlaczego prosi go o wsparcie.

Więcej o:
Komentarze (77)
Włoski siatkarz napisał do Papieża. "Chcą nam ukraść święta Bożego Narodzenia!"
Zaloguj się
 • dr.adalbert

  Oceniono 17 razy 11

  Ma rację. Do tej pory nie musieli grać. Teraz ktoś sobie ubzdurał, że dostarczy masom rozrywki w święta, kosztem zawodników.

 • masofrev

  Oceniono 15 razy 5

  > Chcą nam ukraść święta Bożego Narodzenia!"

  Myślałem, że o IKEI napisał - w niej też nie znają takich świąt, jak Boże Narodzenie...

 • leseser

  Oceniono 13 razy 5

  Bardzo dobrze zrobił bo może i to był żart a raczej na pewno był to żart ze strony ligi ale w co nie wątpię papież to zrobi i nie będzie wyjścia.

 • marcintomala

  Oceniono 14 razy 4

  Jako osoba pracujaca w UK powiem tak. Nikt juz nie mowi tu Christmas. Teraz jest winter holidays. Ale gdy powiesz komuś pod koniec ramadanu: chłopie ogarnij się, obudź i pracuj... Wojna

 • ikebroflovski

  Oceniono 2 razy 2

  Zacznijmy od tego, że to wy katole najpierw narzuciliście swoje chore święta reszcie społeczeństwa, nie pytając w ogóle o zgodę.

 • zebrzec

  Oceniono 6 razy 2

  daleko mi do religii, ale facet ma 100 procent racji.. k..grac codziennie bo mac donald i cola dali kase...

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 1 raz 1

  To teraz strażak, policjant z drogówki czy lekarz na ostrym dyżurze powinni napisać, że im kradną święta od niepamiętnych czasów.
  Facet wybrał zawód, gdzie dostaje dużo większą od opisanych powyżej zawodów, kasę ale dzieje się tak, bo telewizje płacą za oglądalność i widowisko, a do tego potrzebni są reklamodawcy. Zatem w pogoni za oglądalnością i w rywalizacji z ligami również z innych dyscyplin drużynowych telewizje szukają terminów meczów, gdzie można liczyć na dużą oglądalność.
  Innymi słowy gość chce nadal zarabiać setki tysięcy a nawet miliony euro za roczny kontrakt, ale chce grać w stodole w poniedziałek o 12. Zatem zamiast pisać do papieża proponuję, by przeszedł na półamatorskie granie i zatrudnił się dodatkowo w fabryce konserw. Nikt mu wówczas świąt nie ukradnie, ale z milionowych kontraktów będą nici.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX