Sport.pl

Oficjalnie: Polska zorganizuje siatkarskie mistrzostwa Europy w 2021 roku!

Polska została współorganizatorem mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn 2021 roku. Nasz kraj zajmie się oganizacją turnieju wraz z Czechami, Estonią i Finlandią.

Jak poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej, CEV oficjalnie przyznał organizację mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn czterem krajom. Wśród nich poza Czechami, Estonią i Finlandią znalazła się Polska, dla której będzie to już trzeci raz, gdy w naszych halach pojawią się najlepsi siatkarze Europy. Wcześniej impreza gościła tu w 2013 roku, gdy współorganizowaliśmy ją z Danią, a także w 2017 roku, gdy byliśmy jedynym gospodarzem.

- Jestem dumny i szczęśliwy, że Polska będzie jednym z czterech organizatorów EuroVolley 2021 Mężczyzn – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Jestem przekonany, że wszyscy sprawimy ogromną radość fanom siatkówki w Europie - zapewnił.

Kurek: Złoto na igrzyskach? Jesteśmy w stanie to zrobić

Nie znamy jeszcze miast, w których miałyby się odbywać mecze. Meczów odbędzie się 25, gdyż w Polsce rozegrane zostaną wszystkie spotkania grupowe (15 meczów), cztery mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, obydwa półfinały, a także mecz o 3.miejsce i finał ME 2021, co potwierdził PZPS.

Reprezentacja Polski tylko raz zdobywała tytuł mistrzów Europy. Działo się to w 2009 roku w Izmirze. Tegoroczny czempionat przyniósł naszej kadrze brązowy medal po wygranej nad Rosją i wcześniejszej porażce ze Słowenią w półfinale. Nasz kraj na przełomie sierpnia i września gościł natomiast mistrzostwa Europy siatkarek, w których ostatecznie podopieczne Jacka Nawrockiego zajęły 4. miejsce.

Więcej o:
Komentarze (10)
Oficjalnie: Polska zorganizuje siatkarskie mistrzostwa Europy w 2021 roku!
Zaloguj się
 • bolekowski

  Oceniono 8 razy 4

  Siatkówka to sport niszowy, nikt nie chce organizować dużych imprez, bo trybuny świecą pustkami, jeśli nie grają gospodarze.
  No prawie wszystko jest u nas.

 • bruna5

  Oceniono 5 razy 3

  Żaden zaszczyt. Po prostu inni tego nie chcą, a nawet jak gotowi zorganizować, to frekwencja na trybunach w kategorii lekko śmiesznej.

 • mer-llink

  Oceniono 9 razy 3

  Żadne wieksze państwo nie chce juz organizować takich jarmarcznych, zdewaluowanych imprez, jak imprezy siatkarskie: "Co tydzień jakiś Superturniej FIVB w kolejnej remizie!"..
  No to malutcy musieli się zrzucić, aby udawać, że sie załapujemy na światowe salony...
  Nic z tego: to Rycho Czarnecki tylko trochę grosza uskubał od swych kompanów z PiSu... A powszechnie wiadomo, że takich kreatur jak Czarnecki Rycho na salony się nie zaprasza...

 • boliver

  Oceniono 5 razy 3

  Logika,, jestesmy mocarstwem

 • repres1

  Oceniono 1 raz 1

  W niewielu dziedzinach życia jesteśmy w światowej czołówce. Tak jest w siatkówce męskiej.
  Gorzej, że pozostałe dziedziny to: produkcja ziemniaków (8. miejsce na świecie) i największa liczba więźniów na 100.000 mieszkańców (8. miejsce na świecie i 4. miejsce w Europie).

 • ilovetennis

  Oceniono 7 razy 1

  Oby tylko Sokorz-Żak się o tym nie dowiedział 😀

 • debordian

  Oceniono 3 razy -1

  Szok. Kto inny chciałby to organizować?

 • wujekdolf

  Oceniono 3 razy -1

  i to jest pozytywna wiadomość :) dostaniemy w gałę od Hiszpanów na bank - ale potem w siatkówkę to pewnie im oddamy :))) btw. stać nas na to - nie mówię tego z ironią.

 • lina555

  Oceniono 3 razy -3

  Szkoda że nie ma jeszcze sześciu współorganizatorów! Kpina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX