Sport.pl

Kosmiczny występ Wilfredo Leona w Lidze Mistrzów! Siedem asów w jednym secie!

Wilfredo Leon poprowadził Sir Safety Monini Perugia do zwycięstwa nad Benficą Lizbona w siatkarskiej Lidze Mistrzów 3:1 (25:18, 24:26, 25:15, 25:19). Reprezentant w Polski tylko w trzecim secie zanotował aż siedem asów serwisowych!

To wcale nie był łatwy mecz dla włoskiej drużyny. Ekipa Wilfredo Leona prowadziła 1:0 w setach, po wygraniu pierwszej partii do 18. W drugiej to niespodziewanie goście z Portugalii wygrali na przewagi 26:24.

Czy Wilfredo Leon poprowadzi nas do złota w Tokio?

Popis Wilfedo Leona w Lidze Mistrzów!

Trzeci set był decydujący dla losów spotkania. Faworyzowani gospodarze wygrali go łatwo do 15, a duża w tym zasługa reprezentanta Polski. Leon tylko w trzeciej partii zaserwował aż siedem asów! W całym meczu miał ich dziewięć. Czwarty set był już formalnością - Perugia prowadzona przez selekcjonera naszej reprezentacji Vitala Heynena triumfowała w nim do 19 i tym samym odniosła pierwsze zwycięstwo (3:1) w nowej edycji Ligi Mistrzów. Przyjmujący polskiej kadry zdobył w tym spotkaniu 23 punkty. Miał 54-procentową skuteczność w ataku. 

Zespół Heynena i Leona ma teraz tydzień wolnego. Ich najbliższe spotkanie ligowe zostało przeniesione na 10 listopada. Perugia przegrała wówczas z Cucine Lube Civitanova (1:3), które w najbliższych dniach będzie rywalizować w klubowych mistrzostwach świata. 

Perugia trafiła w LM do grupy D, w której jest też wicemistrz Polski Verva Warszawa Orlen Paliwa. Polacy w pierwszym meczu pokonali Tours VB 3:0. W przyszłym tygodniu nasz zespół zagra z Benficą Lizbona, a włoska drużyna z Tours VB.

TABELA GRUPY D LIGI MISTRZÓW (zwycięstwa, porażki, punkty, stosunek setów)

 1. Verva Warszawa Orlen Paliwa 1-0 3 3:0
 2. Sir Safety Monini Perugia 1-0 3 3:1
 3. Benfica Lizbona 0-1 0 1:3
 4. Tours VB 0-1 0 0:3
Więcej o:
Komentarze (8)
Kosmiczny występ Wilfredo Leona w Lidze Mistrzów! Siedem asów w jednym secie!
Zaloguj się
 • janx

  Oceniono 3 razy 3

  Co to za koszmar słowa pisanego? Jakiś bełkot z błędami logicznymi, raz napisany i nigdy nie przeczytany:
  "Zespół Heynena i Leona ma teraz tydzień wolnego. Ich najbliższe spotkanie ligowe zostało przeniesione na 10 listopada. Perugia przegrała wówczas z Cucine Lube Civitanova (1:3), które w najbliższych dniach będzie rywalizować w klubowych mistrzostwach świata. "

 • pawelekok

  Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumiem dlaczego w tabeli na pierwszym miejscu jest Perugia ze stosunkiem setów 3:1 a Verva z 3:0 na drugim. Czyżby liczyły się małe punkty? Ale z kolei Benfica jest na trzecim. Chyba za bardzo się podlizujecie Heynenowi.

 • hlynurbjorn

  0

  Verva Warszawa Orlen Paliwa. Dobry żart.

 • a8ucewiczz

  Oceniono 2 razy 0

  mam nadzieję , że dindunuffin nie kradnie w szatni

 • boliver

  Oceniono 2 razy 0

  Leo
  Léon
  Najlepsi w swiecie,,

 • marek804

  0

  tabela jest błędna bo na razie to Verva prowadzi.

 • ptakoryb

  0

  Stroje Perugi... zadziwiające.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX