Sport.pl

Purya Fayazi: Nie mogę zrozumieć zachowania Michała Kubiaka

- Nie potrafię zrozumieć, że ktoś, tylko dlatego, że podpadli mu przeciwnicy pod siatką, obraża Iran i wszystkich Irańczyków - w rozmowie z "Faktem" powiedział Purya Fayazi. Irański siatkarz występujący obecnie w zespole MKS Będzin wspomniał w ten sposób kontrowersyjne słowa Michała Kubiaka, który kilka miesięcy temu negatywnie wypowiadał się na temat Iranu.

Na linii Kubiak - Iran iskrzy od dawna. Poważnie zrobiło się w kwietniu, gdy na parkiecie w Tajwanie - w finale Pucharu Azji - zmierzyli się japońscy Panasonic Panthers i irański klub Shahrdari Varamin. Persowie przegrywali już 0:2, ale odwrócili losy meczu. W tie-breaku piłkę meczową wykorzystał właśnie Fayazi, wówczas grający w Shahdrari, który zakończył finał potężnym serwisem. W emocjach zaczął pokazywać palcem na Kubiaka. Polski zawodnik "Panter" ruszył do siatki. Doszło do przepychanek i kłótni. To oczywiście nie był koniec rozgrywki polsko-irańskiej. Nie tylko kibice sportowi usłyszeli słowa Polaka. - To są fatalni, złośliwi i chamscy ludzie. Dla mnie ten naród jest skreślony - zagrzmiał Kubiak. Efekt? Sześć meczów zawieszenia dla naszego przyjmującego.

Kubiak o relacjach z Heynenem: Nie jesteśmy kolegami [WIDEO]

"Michał Kubiak obraża Iran i wszystkich Irańczyków. To był tylko mecz"

Po kilku miesiącach Fayazi, obecnie występujący w polskim zespole MKS Będzin, wrócił do sprawy, komentując zachowanie Kubiaka w rozmowie z "Faktem". - Podczas meczu walczę tylko z przeciwnikiem i nigdy nikomu nie mówiłby o jego rodzinie. On natomiast doskonale pamięta, co do mnie mówił. To były złe, ciężkie słowa - przyznał Irańczyk.

I dodał: - Nasze narody nigdy nie miały ze sobą złych relacji, dlatego nie potrafię zrozumieć, że ktoś tylko dlatego, że podpadli mu przeciwnicy pod siatką, obraża Iran i wszystkich Irańczyków. To był tyko mecz.

Więcej o:
Komentarze (12)
Purya Fayazi: Nie mogę zrozumieć zachowania Michała Kubiaka
Zaloguj się
 • g.lesio

  Oceniono 12 razy 12

  Kubiak jest światowej klasy siatkarzem ale chyba ciut niezrównoważonym. W czasie meczów często przestaje panować nad sobą i postępuje bardzo agresywnie w stosunku do graczy przeciwnika zarówno słownie jak gestami. Nie dotyczy to tylko Iranu. Kubiak zachowuje się często w stosunku do przeciwników wręcz nie bójmy się tego słowa chamsko.Nie rozumiem jak zawodnik z takim charakterem może być kapitanem zespołu pretendującego do miana najlepszego na świecie.Siatkówka jest niby grą gdzie przeciwnicy nie mają ze sobą kontaktu fizycznego a agresje słowne i gestykulowanie jest zwalczane przez sędziów ale to nie zawsze pomaga. Zresztą Kubiak za swoje zachowanie był już karany i to dyskwalifikacją ale on się tym nie przejmuje. To jest bardzo dziwne bo mówimy tu o jednym z najlepszych siatkarzy na swojej pozycji na świecie i bardzo cenię go za samą grę ale jego zachowanie niestety często przypomina zachowanie chłopców z piaskownicy.

 • adam66

  Oceniono 8 razy 8

  Kubiak czasami mógłby się opanować . Jest kapitanem reprezentacji i każde jego słowo ma inny oddźwięk niż słowa kogoś innego z zespołu . Lubię tego siatkarza , ale powinien czasami ugryźć się w język .

 • eldorius

  Oceniono 2 razy 2

  Durnie odgrzewają sprawę sprzed pół roku. Nie mają o czym pisać?

 • helwiusz

  Oceniono 2 razy 2

  Kubiak zachował się był źle, ale poniósł karę, przeprosił - po co do tego wracać po miesiącach? Zdaje się, że działy siatkarskie 'Faktu" i "sportu.pI" nie mają o czym pisać, więc próbują nakręcić nową awanturę, żeby mieć temat. Czy w srodowisku siatkarskim znajdzie się ktoś na tyle mądry i autorytatywny, by wytłumaczyć P.P. Fayaziemu i Kubiakowi, ze nie powinni dac się w to wciągnąć? Póki jeszcze nie jest za późno....

 • aa1000

  Oceniono 4 razy 2

  Czy PZPS nie może zorganizować wycieczki panu Kubiakowi do Iranu.
  Tam go przyjmą i oprowadzą, może też odwiedzi byłe dziecińce polskich dzieci, Polaków z byłej armii Andersa?
  Zresztą pana prezesa Najjaśniejszej też by można dołączyć, celem zbadania ilości pierwotniaków w organizmach tubylców.

 • sander7777

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejny raz przypominam że jak się ma szkołę to się ma lżej. Pracowałem w Iranie i pozdrawiam perskich Przyjaciół.

 • and155

  Oceniono 1 raz 1

  Polacy, nic się nie stało!

 • amuzc

  0

  "Na linii Kubiak - Iran ".
  Kubiak do Iranu ma się tak jak pchła do konia.
  Te, pisarzyno ukrywający się pod nickiem BR, pierdnij sobie, albo beknij bo na rozum już za późno.

 • szel1

  Oceniono 4 razy -2

  Kubiak jest psychicznie chory a w dodatku rasista

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX