Sport.pl

Projekt Warszawa znowu zmienia nazwę! Do klubu wchodzi Orlen

Projekt Warszawa pozyskała sponsora tytularnego! W rozmowie z "Przeglądem Sportowym", Anna Ziobroń, dyrektor biura marketingu sportowego PKN Orlen, przyznała, że zespół będzie nazywał się od tej pory VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

Długo trwała batalia o przetrwanie siatkarskiego zespołu z Warszawy po tym, gdy upadłość ogłosił dotychczasowy sponsor drużyny, firma ONICO. Gdy wydawało się, że nie uda się drużynie Andrei Anastasiego przystąpić do sezonu ligowego, powstał twór o nazwie Projekt Warszawa, który przejął większość składu i rozpoczął rywalizację w PlusLidze. We wtorek Anna Ziobroń, dyrektor biura marketingu sportowego PKN Orlen, przyznała, że PKN ORLEN został sponsorem warszawskiego zespołu.

- Mogę oficjalnie potwierdzić, że spółka z naszej Grupy Kapitałowej – ORLEN Paliwa objęła swoim wsparciem stołeczny klub. Projekt Warszawa oraz ORLEN Paliwa podpisały umowę sponsorską, na mocy której klub wicemistrzów Polski już od najbliższego spotkania z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie występował pod nową nazwą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Umowa będzie obowiązywała przez trzy sezony - powiedziała Ziobroń w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zespół z Warszawy będzie grał w Lidze Mistrzów

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa będzie rywalizować także w siatkarskiej Lidze Mistrzów, gdzie czeka ich bardzo trudna batalia już w fazie grupowej, bo zmierzą się z m.in. Sir Safety Perugią, prowadzoną przez Vitala Heynena. - Współpraca z warszawskimi siatkarzami zmierza w kierunku zbudowania drużyny będącej w stanie konkurować na równym poziomie ze swoimi rywalami z zagranicy. A Liga Mistrzów to elitarny klub, do którego z pewnością my też chcielibyśmy należeć - dodała Ziobroń.

We wtorek wieczorem klub wystosował także komunikat, w którym potwierdził, że ORLEN Paliwa została sponsorem tytularnym klubu. Cały komunikat klubu można przeczytać pod tym linkiem.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa najbliższy mecz rozegra już w środę, gdy ich rywalem będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek spotkania w Kędzierzynie-Koźlu o 20:30.

Więcej o:
Komentarze (9)
Projekt Warszawa znowu zmienia nazwę! Do klubu wchodzi Orlen
Zaloguj się
 • polak_maly_111

  Oceniono 5 razy 5

  Verwa warszawa orlen paliwa.. no glupszej nazwy nie dalo sie wymyslic ..

 • sborodin

  Oceniono 2 razy 2

  W zeszłym roku pis'owska spółka "Stocznia" przejęła klub siatkarski w Szczecinie, w tym roku przejmuje w Warszawie więc powodzenia chłopaki.

 • adam66

  Oceniono 1 raz 1

  AZS Czwa chcial uczciwie wyjsc na prosta to go zlikwidowali debilnymi decyzjami . Warszawie wszystko wolno.

 • tocar

  Oceniono 1 raz 1

  A to Orlen nie jest sponsorem Płocka ? A to piłka nożna a to piłka ręczna

 • wikul

  0

  Nie wystarczy Orlen Warszawa? Coraz głupsze i dłuższe nazwy wymyślają. Nikt przecież nie wie czym handluje Orlen.

 • ajk_gierki

  0

  A czy nie byłoby lepiej:
  Verwa Warszawa Orlen paliwa hot-dogi !

 • leseser

  0

  Te "paliwa" mogli sobie darować :( brzmi to idiotycznie a i tak każdy w Polsce chyba wie że Orlen to paliwa. Ale tak czy inaczej powodzenia życzę.

 • szerszen0

  0

  lepiej późno niż wcale

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX