Sport.pl

Nieudana próba załagodzenia konfliktu w kadrze siatkarek? Jest odpowiedź PZPS

Selekcjoner Jacek Nawrocki wrócił z Włoch, gdzie rozmawiał z siatkarkami. Próbował załagodzić konflikt z zawodniczkami, ale zdaniem portalu SportoweFakty.pl, misja ta okazała się nieudana.

Trwa konflikt w reprezentacji polskich siatkarek. Zawodniczki wystosowały oświadczenie, w którym przedstawiły zarzuty wobec selekcjonera Jacka Nawrockiego. Ten im odpowiedział, bronią go także działacze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, którzy przedłużyli umowę z Nawrockim do 2022 roku. By załagodzić konflikt selekcjoner siatkarek udał się w ostatni weekend do Włoch na rozmowy.

Z tym siatkarzem mamy szanse na złoto w Tokio!

Nieudane rozmowy Nawrockiego?

Nawrocki miał rozmawiać z następującymi zawodniczkami występującymi na Półwyspie Apenińskim: Joanną Wołosz, Malwiną Smarzek-Godek, Zuzanną Górecką, Agnieszką Kąkolewską i Magdaleną Stysiak. Jak informuje portal SportoweFakty.pl, rozmowy z zawodniczkami nie przyniosły rezultatu - nie nastąpił przełom w konflikcie.

Selekcjoner miał siatkarkom powtórzyć to, co napisał wcześniej w oświadczeniu. Oświadczył im, że nie czuje się winny i nie rozumiem ataku na niego. SportoweFakty.pl twierdzą, że nie poprosił o zawieszenie broni do styczniowego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio. 

Na artykuł zareagowały władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Wbrew twierdzeniom jednego z dziennikarzy o „nieudanej misji Jacka Nawrockiego” w trakcie spotkań z zawodniczkami występującymi w lidze włoskiej Polska Siatkówka zapewnia, że są świadkowie rozmów selekcjonera z siatkarkami, którzy odnieśli kompletnie inne wrażenie - napisano na profilu PZPS na Twitterze.

Kto zagra o igrzyska?

W przyszłym tygodniu trener Nawrocki ma wysłać powołania na turniej kwalifikacyjny w Holandii, w którym Polki powalczą o awans na igrzyska.Turniej odbędzie się już w styczniu - w dniach 7-12. Nie wiadomo, kto znajdzie się wśród powołanych, bo większość siatkarek pierwszej reprezentacji jest przeciwko dalszej pracy Nawrockiego.  

Więcej o:
Komentarze (48)
Nieudana próba załagodzenia konfliktu w kadrze siatkarek? Jest odpowiedź PZPS
Zaloguj się
 • marek804

  Oceniono 20 razy 12

  Nic z tych negocjacji nie będzie. Anastasi wskazał co powinien zrobić trener - podać się do dymisji. Wszelkie odwlekanie tej decyzji nic dobrego polskiej siatkówce nie przyniosą.

 • barakuda62

  Oceniono 9 razy 5

  Nawrocki- odejdź, to nic nie da.

 • danutakaczmarek1

  Oceniono 7 razy 5

  Dlaczego w każdym polskim związku sportowym jest tak szajs , beton .
  W żadnym związku nie widzę ludzi na poziomie .
  O grze zawodniczek nie będę oceniać ponieważ od wielu wielu lat nie oglądam gry kobiet i mężczyzn , przyczyna R.Czarnecki skutecznie zniechęcił mnie do siatkówki .

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 8 razy 4

  Klasyczne udu*ienie polskiej siatkówki i polskich Siatkarek.
  Może zamiast do Włoch, Nawrocki poleci do San Escobar, opracować coś załagodzić, a Nasze wygrają eliminacje w Holandii

 • jakobhorner

  Oceniono 6 razy 4

  Kiedy dymisja Kasprzyka? Powinien jeszcze dostać kop na ryj i Obatela na plecy.

 • eldorius

  Oceniono 11 razy 3

  PZPS powinien podać się do dymisji. Niektóre zawodniczki być może powinny bardziej dobitnie ujawnić w mediach o co chodzi,a wtedy w sprawę włączy się prokuratura.

 • eldorius

  Oceniono 4 razy 2

  W polskiej reprezentacji siatkarek są zawodniczki uznane w swoich kategoriach za jedne z najlepszych w Europie,a nawet na świecie. Nie jest to opinia aparatczyków partyjnych z PZPS,lecz osąd najlepszych na świecie trenerów i zawodniczek. np. Joanna Wołosz jest uznawana za najlepszą rozgrywającą na świecie. Trener Nawrocki jest trenerem z dolnej półki i w wielu krajach nie załapałby się nawet na trenera juniorek.

 • dupa_pod_sad

  Oceniono 1 raz 1

  Powinien najpierw pogadać z Dolatą który tę intrygę wymyślił. Oddanie spraw reprezentacji jakiejś mafii rozłoży ja na pokolenia. To powinien PZPS wziąć pod uwagę i zastosować czerwone żelazo...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX