Sport.pl

Agent większości siatkarek polskiej kadry komentuje aferę. "To była ich własna inicjatywa"

- Powiedzieć, że agenci podburzali zawodniczki jest najprościej, ale to nieprawda. Siatkarki reprezentacji Polski same zdecydowały o złożeniu w PZPS-ie pisma o zwolnienie trenera Jacka Nawrockiego. Była to ich własna inicjatywa - mówi w rozmowie ze Sport.pl Jakub Dolata, menedżer większości zawodniczek naszej kadry.

Dolata reprezentuje dziewięć z 14 zawodniczek, które reprezentowały Polskę na tegorocznych mistrzostwach Europy. Jak twierdzi "Gazeta Wyborcza", większość podpisała się pod pismem, w którym zaraz po ME (czyli we wrześniu) zwróciła się do Polskiego Związku Piłki Siatkowej z prośbą o zmianę sztabu szkoleniowego kadry.

- Wiedziałem tylko, że zawodniczki są niezadowolone ze współpracy z trenerem Nawrockim, a już czytam na Twitterze, że to agenci podburzali swoje zawodniczki przeciw trenerowi. Absolutnie nie, to była inicjatywa wyłącznie zespołu, z tego co wiem, żaden agent nie wiedział o treści pisma - mówi menedżer w rozmowie ze Sport.pl.

Oczywiście Dolata wiedział, że jego zawodniczki nie są w pełni zadowolone ze współpracy z Nawrockim. - O szczegóły trzeba pytać siatkarki, bo to one są stroną w sporze. Wiem, że sytuacja nabrzmiewała i było wiele różnych zastrzeżeń - mówi Dolata. - Mnie zależy, żeby jak najwięcej naszych zawodniczek grało w reprezentacji, bo to jest dla nich arena do pokazywania swoich umiejętności i do zdobywania nowych kontraktów. Trenerowi Nawrockiemu, jak i poprzednim trenerom, powiedziałem, że w relacje jego i zawodniczek się nie wtrącam. To moja zasada i każdy trener o tym wie - kończy Dolata.

Więcej o:
Komentarze (17)
Agent większości siatkarek polskiej kadry komentuje aferę. "To była ich własna inicjatywa"
Zaloguj się
 • slabe

  Oceniono 6 razy 4

  ZAGRAĆ MŁODZIEŻĄ, A GWIAZDECZKI WYPAD Z REPREZENTACJI.

 • pubuzdzicha

  Oceniono 4 razy 4

  Szkoda, że wybuchł konflikt, bo wydawało się, że siatkówka kobiet zmierza w dobrym kierunku 🏐

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 5 razy 3

  Nic konkretnego o tym nie wiemy.
  Ale po największym od lat sukcesem wybuchł wrzód wśród zawodniczek, musiał narastać.
  Raczej nie tylko w ostatnim turnieju.
  Spodziewam się, strategii sztabu "jakąś to będzie". Od dwóch miesięcy związek też milczy.
  Szkoda, bo marnujemy podnoszenie się siatkarek.

 • bunga-bunga

  Oceniono 2 razy 2

  Tak, krwa to zupełny przypadek. Jak PZPS wypierdzieli gwiazdy Dolaty z reprezentacji to mu "podziękują" za inspirację. Włąsnie z powodów marketingowych.

 • matts06

  Oceniono 6 razy 2

  Nawrocki odwalił kawał świetnej roboty, dzięki niemu te dziewczyny się wybiły, ale tak zawsze musi się kończyć w żeńskiej siatkówce. Osobiście na dzień dzisiejszy jestem po stronie trenera, jak się nie podoba to grajmy juniorkami.

 • sovereign

  Oceniono 3 razy 1

  Agenci mają pretensje że Nawrocki nie foruje ich zawodniczek, to oczywiste.

 • blizniak69

  Oceniono 11 razy 1

  Przeciez nikt tych pan nie zmusza do gry w kadrze,teraz wszystkie ktore podpisaly sie pod listem jesli maja chonor powinny zrezygnowac

 • ryslew2061

  Oceniono 11 razy 1

  Jakoś mocno nie wierzę Dolacie, który poza zawodniczkami był najbardziej zainteresowany tym , by zawodniczki, których interesy reprezentuje, grały jak najwięcej. Ten zawinił, kto miał korzyść. Niech nie opowiada bajek dla naiwnych.

 • 2fat

  0

  Dolata przyznaje że jego biznes to gra jego zawodniczek w meczach a tu nagle wypadają miejsca dla lepszych od innego agenta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX