Vital Heynen zadebiutował w nowym klubie. Dramatyczny mecz. Musiał sięgnąć po Leona

Vital Heynen od zwycięstwa rozpoczął pracę w Serie A. Sir Safety Perugia, a więc drużyna trenera polskich siatkarzy, ograła po dramatycznym meczu Top Volley Latina 3:2 (29:27, 27:29, 25:22, 18:25, 16:14). 15 punktów zdobył Wilfredo Leon.

Vital Heynen rozpoczął debiut w Serie A bez Wilfredo Leona w wyjściowym składzie. Reprezentant Polski pojawił się na parkiecie dopiero w czasie gry na przewagi w pierwszej partii. Wojnę nerwów w tym trwającym 37. minut secie wygrała Perugia (27:29). W kolejnej odsłonie emocji wcale nie było mniej. Z tą różnicą, że to zespół Heynena wygrał tego seta na przewagi (29:27).

Szalony tie-break

W kolejnych partiach emocji także nie brakowało, a o losach spotkania decydował tie-break. W nim gospodarze mieli już trzy punkty przewagi (8:5). Wydawało się, że zmierzają po sensacyjną wygraną. Zespół Heynena się jednak podniósł. Piłkę meczową wywalczył Leon (13:14), gospodarze doprowadzili jeszcze do rywalizacji na przewagi, ale tam skuteczny atak Filippo Lanzy i wygrana walka na siatce przez Marko Podrascanina przyniosły drużynie Heynena decydujące punkty (14:16).

Z Leonem w składzie mamy walczyć o medal w Tokio (więcej w poniższym materiale wideo), ale w niedzielę od początku meczu było widać, że gwiazdy Perugii nie doszły jeszcze do optymalnej dyspozycji po wyczerpującym sezonie reprezentacyjnym. To nie był też najlepszy występ Leona (zdobył w niedzielę 15 punktów), który przecież jeszcze we wtorek grał w Japonii w barwach reprezentacji Polski.

W drugiej kolejce Perugia zagra z Veroną (niedziela, godz. 18).

• Top Volley Latina - Sir Safety Conad Perugia 2:3 (27:29, 29:27, 22:25, 25:18, 14:16)