Sport.pl

Tomasz Swędrowski apeluje do kibiców przed igrzyskami. "Wbijmy sobie to do głowy!"

- Wbijmy sobie do głowy, że jesteśmy jednym z faworytów do medalu. Powtarzam: jednym z faworytów! - mówi komentator Polsatu Tomasz Swędrowski o szansach polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich. Polscy siatkarze niedawno zakończyli sezon reprezentacyjny, a kolejne mecze czekają nas dopiero wiosną 2020 roku.

Vital Heynen prowadzi reprezentację Polski od 2018 roku i  zdobył z nią mistrzostwo świata w pierwszym roku pracy. Oprócz tego siatkarze pod jego wodzą zdobyli brązowe medale mistrzostw Europy i awansowali na igrzyska olimpijskie w Tokio, w których celem Polaków jest zdobycie złota. Ostatnio Polacy wrócili także z Pucharu Świata przywożąc srebrny medal. Polscy kibice widzą w naszych zawodnikach faworytów do wygrania igrzysk olimpijskich w Pekinie, choć to nie będzie tak łatwe, jak może się wydawać. 

Swędrowski studzi nastroje

- Jak będzie na igrzyskach olimpijskich, tego nie wiemy. Wbijmy sobie do głowy, że jesteśmy jednym z faworytów do medalu. Powtarzam: jednym z faworytów! Wszyscy się ucieszymy, jak w Tokio staniemy na podium. Jeszcze raz dodam, że mamy świetną drużynę, ale nie będziemy wygrywać każdego turnieju - mówi komentator Polsatu Tomasz Swędrowski w rozmowie ze Sportowymi Faktami.

Swędrowski odniósł się także do ostatnich mistrzostw Europy, w których Polacy "szli po mistrzostwo", ale zostali niespodziewanie zatrzymani przez Słowenię. - Trafiliśmy tamtego dnia na Słowenię, która wybitnie nam nie leży. Uważam nawet, że bardzo dobrze się stało, że nie wygraliśmy tamtego turnieju. Wtedy już chyba wszyscy uwierzyliby, że nikt nie jest w stanie nas pokonać. Na ten moment jest 6-7 reprezentacji, które mogą w każdej chwili ze sobą wygrać. Przykładem jest choćby zakończony niedawno Puchar Świata, w którym przegraliśmy z Brazylią. Brazylią, którą ograliśmy bezapelacyjnie w meczu o brąz Ligi Narodów czy finale mistrzostw świata 2018 - dodał. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Tomasz Swędrowski apeluje do kibiców przed igrzyskami. "Wbijmy sobie to do głowy!"
Zaloguj się
  • tukantoko

    Oceniono 5 razy 5

    Dokładnie tak należy do tego podchodzić. Jeśli będziemy optymalnie przygotowani i wszystko "zagra", możemy zdobyć nawet złoto IO. Ale równie dobrze może się skończyć na brązie albo 4. miejscu (porażki w ćwierćfinale jednak nie przewiduję). Dlatego tak fajny jest sport - bo nie do końca przewidywalny.

  • polar3

    Oceniono 4 razy -4

    A ja powtarzam: zapomnijcie o medalu. Polscy siatkarze potrafią bić tylko słabeuszy. Jak któraś drużyna się postawi to pękają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX