Sport.pl

Wilfredo Leon wskazał kolejny cel reprezentacji Polski! "Przyszedł czas"

Wilfredo Leon w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał, że po brązie w Lidze Narodów i srebrze w Pucharze Świata, przyszedł czas na złoty medal podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Wilfredo Leon powrócił po sezonie reprezentacyjnym do Perugii, gdzie będzie występował w zespole prowadzonym przez Vitala Heynena. - Cieszę się, że będziemy znów mieć możliwość współpracy. To dla mnie bardzo ważne, bo chciałbym dalej robić postępy, tak jak zrobiłem w tym sezonie kadrowym. Pewnie widzieliście w meczach reprezentacyjnych, że już lepiej radzę sobie z przyjęciem zagrywki. To także zasługa pracy z Heynenem i mam nadzieję, że w klubie będzie tylko lepiej - powiedział polski przyjmujący w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Wilfredo Leon znakomicie zaaklimatyzował się w zespole

Leon w tym sezonie dołączył do reprezentacji Polski, po dwuletniej karencji, jaką otrzymał z powodu zmiany barw narodowych. Bardzo szybko udało mu się jednak porozumieć z całym zespołem. - Rzeczywiście złapaliśmy bardzo dobry kontakt. Dobrze jest się razem pośmiać. Mam nadzieję, że ta dobra atmosfera posłuży nam za rok - podkreślił polski przyjmujący.

Odkąd w zespole pojawił się Wilfredo Leon, Polacy zdobyli brązowy medal podczas mistrzostw Europy i srebrny medal Pucharu Świata. Przyjmujący już zapowiada, że teraz czas na złoto igrzysk. - Teraz też czekam już na następny sezon. Skoro zacząłem od brązu ME, a w Pucharze Świata zdobyliśmy srebro, to w tym najważniejszym turnieju powinno być już złoto - podkreślił.

Więcej o:
Komentarze (8)
Wilfredo Leon wskazał kolejny cel reprezentacji Polski! "Przyszedł czas"
Zaloguj się
 • adam66

  Oceniono 4 razy 4

  Super zawodnik , bardzo sympatyczny czlowiek

 • koszernywieprz

  Oceniono 1 raz 1

  Jest szansa ale do zwycięstwa potrzeba też szczęscia.

 • sport45

  0

  Vital heynen East very smart coach he knows that Olympic game is the most important he keeps Ace in the sleeve

 • wigs

  Oceniono 2 razy 0

  Bez porządnej zagrywki nie da rady.

 • boliver

  Oceniono 2 razy 0

  Jestesmy mocarstwem w volley ball,,

  Wszystko i wszystkich po kolei rozwalcujemy,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX