Brazylia zdobyła Puchar Świata w siatkówce! Polacy powalczą o srebro

W poniedziałek Brazylijczycy ograli Japończyków 3:1 (25:17, 24:26, 25:14, 26:24) i wygrali siatkarski Puchar Świata. Na kolejkę przed końcem zmagań Polacy zajmują drugą lokatę, ale wciąż wyprzedzić mogą nas Stany Zjednoczone.

W pierwszym secie gospodarze turnieju nie potrafili zagrozić Brazylijczykom i przegrali gładko 17:25. Dopiero w drugim się postawili i po emocjonującej końcówce wygrali 26:24.

Przegrana bardzo rozwścieczyła selekcjonera Brazylijczyków. Renan Dal Zotto nakrzyczał na swoich siatkarzy, co przyniosło natychmiastowy skutek. Na pierwszej przerwie technicznej trzeciego seta Brazylijczycy prowadzili 8:1! Niedługo potem zrobiło się 21:8.

Zakończyło się na 25:15. Canarinhos zagrali niemal perfekcyjnego seta. Pomylili się zaledwie trzy razy. W czwartym secie gospodarze dzielnie walczyli, ale przegrali 24:26.

"Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio" [WIDEO]

Polacy walczą o srebro

Po 10. kolejkach Pucharu Świata Brazylia ma 29 punktów i zapewniła sobie już triumf w tych rozgrywkach. Polacy (25 pkt) są drudzy w tabeli, jednak nie mogą być jeszcze pewni srebrnego medalu. Wyprzedzić mogą nas Stany Zjednoczone (24 pkt), które zmierzą się z Egiptem. We wtorek Polacy zmierzą się z Iranem.