Sport.pl

Słaby mecz Wilfredo Leona. Ale zmiennicy spisali się świetnie [OCENY]

Michał Kubiak prawie nie grał, Wilfredo Leon nie miał swojego dnia, ale Polska i tak pokonała Kanadę 3:0 (25:23, 26:24, 25:20) w swoim przedostatnim meczu Pucharu Świata w Japonii. Świetnie spisali się zmiennicy: Aleksander Śliwka i Artur Szalpuk. Nie zawodził też nasz główny atakujący w kończącym się sezonie, czyli Maciej Muzaj. We wtorek o godz. 5.30 czasu warszawskiego zagramy z Iranem.

Siatkarzy oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Marcin Komenda: 4

Wyszedł w podstawowym składzie i generalnie spisał się nieźle, ale zdarzały mu się i złe wybory, i niedokładności. Na pewno miał już w kadrze lepsze mecze.

Fabian Drzyzga: bez oceny

Grał za krótko.

ATAKUJĄCY:

Maciej Muzaj: 5

W ataku bardzo dobre 10/19 (53 proc. skuteczności), do tego dwa asy serwisowe i jeden punkt blokiem. W sumie 13 pkt, najwięcej w drużynie. Duża pewność w grze.

Łukasz Kaczmarek: bez oceny

Grał za krótko.

ŚRODKOWI:

Karol Kłos: 4+

Aż pięć punktów blokiem. I jeszcze pięć atakiem. Ale tu trochę za niska, 50-procentowa skuteczność. Tym razem bez asa, choć serwował dobrze, nie zepsuł żadnej z 13 zagrywek i nie były one dla Kanadyjczyków łatwe do odbioru.

Jakub Kochanowski: 3

Dwa punkty blokiem i dwa atakiem, ale przy tylko 40-procentowej skuteczności (2/5). Na zagrywce bez asa, a błędów za dużo - cztery przy siedmiu całej drużyny.

Mateusz Bieniek: bez oceny

Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Wilfredo Leon: 3

Słabszy mecz naszego bombardiera. O dziwo, słabszy w ofensywie, bo w przyjęciu jak na niego naprawdę dobry (13 odbiorów, bez błędu, 54 proc. pozytywnego przyjęcia). W ataku 5/13 (38 proc.), na zagrywce bez asa, dwie pomyłki na osiem prób. W sumie zdobył tylko sześć punktów (jeden dorzucił blokiem) i w trzecim secie już nie zagrał.

Aleksander Śliwka: 4+

Wyszedł w podstawowym składzie i spisał się dobrze. W ataku 50-procentowa skuteczność (9/18), a na przyjęciu dwa błędy, ale aż 73 proc. pozytywnego odbioru (wziął na siebie 11 zagrywek). Bez asa, jeden punktowy blok.

Artur Szalpuk: 5

Świetny w roli zmiennika. Znakomity w ataku, gdzie skończył siedem z 10 piłek. Do tego dorzucił dwa bloki. Na zagrywce bez asa, ale żadnej nie zepsuł. W przyjęciu procenty niskie (27 proc. pozytywnego, tylko 9 proc. perfekcyjnego), ale też bez błędu, a odebrał 11 piłek.

Michał Kubiak: bez oceny

Grał za krótko.

Bartosz Kwolek: bez oceny

Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 3+

Kanadyjczycy zrobili na nim aż dwa asy. Aż, bo "Zator" przyjął tylko siedem zagrywek. Miał 57 proc. pozytywnego odbioru i 43 proc. perfekcyjnego. Znów miał mniej obron niż mógłby mieć. Polska w tym elemencie przegrała z Kanadą 19:24.

Damian Wojtaszek: 3-

On też nie odebrał dwóch zagrywek. Wziął na siebie osiem piłek, miał tylko 38 proc. pozytywnego odbioru i zaledwie 25 proc. perfekcyjnego. W obronie niewidoczny.

Więcej o:
Komentarze (7)
Słaby mecz Wilfredo Leona. Ale zmiennicy spisali się świetnie [OCENY]
Zaloguj się
 • adam66

  Oceniono 4 razy 4

  Leon to nie maszyna do zdobywania punktów . Ma prawo być zmeczony lub mieć gorszy dzień . Zawsze gra z pełnym zaangażowaniem . Super zawodnik .

 • desperato

  Oceniono 3 razy 1

  Leon jest wyczerpany. Brakuje mu już sił. Wcześniej dawał dużo drużynie. Ale jutro z Iranem na pewno zagra dobrze. Byle inni mu dorównali. Zwłaszcza rozgrywający. Trzeba wygrać za 3 punkty, i mamy srebro, co i tak będzie dużym sukcesem, biorąc pod uwagę ile meczów grali i graja nasi siatkarze. Poza tym, to wybitnie komercyjna impreza, bez kwalifikacji olimpijskich. To raczej poligon doświadczalny. Bo np. dzięki niemu dowiedzieliśmy się o ... słabości Brazylii ... a zwie się Alan. Ten zawodnik napsuł krwi naszym blokującym. Heynen ma nad czym myśleć. Medal na IO to jest główny cel, i myślę że ten turniej był dobrym przetarciem, poligonem. Na dziś np. Kochanowski wyraźnie przegrywa z Kłosem jak 3 środkowy.

 • helwiusz

  0

  Wilfredo jest po prostu zmordowany. Ile można orać w jednego chłopa? Ja bylem przekonany, że Heynen da mu odpocząć w meczu z Kanada. Teraz trzeba będzie posadzić go na ławce w meczu z Iranem, a to trudniejszy rywal.

 • tomtey

  0

  Najlepszy w turnieju tak jak w LIDZE NARODÓW KAPITALNY KAROL KŁOS!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX