Vital Heynen skomentował porażkę Polaków z Brazylią. Jest rozczarowany

Reprezentacja Polski przegrała w Pucharze Świata z Brazylią 2:3. - Jestem rozczarowany. Nie naszą grą, a końcowym wynikiem. To dobra lekcja przed igrzyskami olimpijskimi - powiedział po meczu trener polskich siatkarzy, Vital Heynen.

Polacy ponieśli w niedzielę drugą porażkę w Pucharze Świata rozgrywanym w Japonii. Wcześniej nasi mistrzowie świata przegrali z USA 1:3, a tym razem z Brazylią 2:3. - Jestem rozczarowany. Nie naszą grą, a końcowym wynikiem. Zasłużyliśmy na wygraną, różnice w grze obu zespołów były naprawdę niewielkie. To były detale - przyznał po meczu Vital Heynen, trener reprezentacji Polski.

Polacy wygrali pierwszą partię do 19. To był najlepszy fragment meczu w wykonaniu naszej drużyny. - W pierwszym secie graliśmy wyśmienicie. Nie popełnialiśmy żadnych błędów. W drugiej partii podaliśmy rękę Brazylijczykom, którzy to wykorzystali. To świetna drużyna, która korzysta z błędów rywali. Mieliśmy problemy z przyjęciem i na zagrywce - zauważył Heynen.

Heynen wypowiedział się na temat igrzysk w Tokio

Ostatecznie Brazylijczycy ograli naszych siatkarzy w pięciu setach, tie-breaka wygrywając 15:11. Heynen, mimo rozczarowania, uważa, że niedzielne spotkanie było bardzo przydatne w kontekście przyszłorocznych zawodów olimpijskich. - To dobra lekcja na przyszłość. Uważam, że w tym momencie jesteśmy na tym samym poziomie co Brazylia. Mamy rok czasu na to, żeby wziąć na nich rewanż w igrzyskach olimpijskich w Tokio - dodał Belg.

Polacy wciąż mogą wygrać Puchar Świata. Musieliby jednak pokonać Kanadę i Iran za trzy punkty (3:0 lub 3:1) i liczyć na dwie porażki Brazylii z Włochami i Japonią.