Sport.pl

Akcja turnieju Polaków! Leon nogą, a potem Kubiak zza band. Wow! (WIDEO)

Polacy przegrali 2:3 najważniejszy mecz Pucharu Świata z Brazylią. W tie-breaku przeprowadzili jednak akcję turnieju. Niesamowitą - będącą połączeniem piłki nożnej, biegu przez płotki i siatkówki. A co najważniejsze - zakończoną zdobyciem punktu.

Zaczął się tie-break, Brazylijczycy mieli już pierwszy punkt. Zaserwowali tak mocno, że Michał Kubiak tylko instynktownie odbił piłkę, o nadaniu jej odpowiedniego kierunku nie było mowy. Piłka poleciała pod bandy reklamowe. Dogonił ją Wilfredo Leon, podbił prawą nogą, ale nie dał rady skierować jej w stronę boiska, a za bandy, w stronę trybun. Tam dogonił ją Kubiak, wcześniej przeskakując przez reklamy. Był wtedy jakieś 20 metrów od siatki, ale i tak zdołał przebić piłkę na stronę Brazylijczyków. A oni popełnili jeden z nielicznych błędów i zaatakowali w aut. Wydawało się, że taka akcja natchnie Polaków na resztę kluczowego seta. Niestety, to Brazylijczycy zdobyli kolejne trzy punkty (2:5) i tę przewagę utrzymali już do końca seta. Wykorzystali pierwszą piłkę meczową i wygrali tie-braeka 15:11.

Polacy właściwie bez szans na zwycięstwo w Pucharze Świata

Polacy popełnili w tym meczu zdecydowanie zbyt dużo błędów, by wygrać. W kluczowych momentach brakowało im zimnej krwi, przez co właściwie stracili szansę na zwycięstwo w Pucharze Świata. Po tym meczu Polacy w tabeli PŚ tracą do Brazylijczyków cztery punkty. Brazylijczycy mają ponadto 9 zwycięstw, a my 7. Lepsi są także w setach: 27:4 do 24:9. Teoretycznie nasi siatkarze mogą jeszcze wyprzedzić Brazylię, jeśli wygraliby oba ostatnie mecze za trzy punkty, a Brazylijczycy przegrali oba, nie zdobywając punktów. W praktyce wydaje się to mało prawdopodobne. W tabeli Polacy wyprzedzają też o jeden punkt Amerykanów.

"Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio"

Sytuacja w tabeli Pucharu Świata po meczu Polska - Brazylia:

 1. Brazylia - 9 meczów - 9 zwycięstw - 26 punktów
 2. Polska - 9 - 7 - 22
 3. USA - 9 - 7 - 21
 4. Japonia - 8 - 6 - 17
 5. Argentyna - 9 - 4 - 13
 6. Włochy - 9 - 4 - 12
 7. Rosja - 9 - 4 - 12 
 8. Iran - 8 - 4 - 11
 9. Kanada - 9 - 4 - 11
 10. Egipt - 8 - 2 - 8
 11. Australia - 9 - 1 -2
 12. Tunezja - 8 - 0 - 1

Kolejny mecz Polacy rozegrają w poniedziałek o godz. 5:30. Biało-czerwoni zmierzą się wówczas z Kanadą. We wtorek w ostatnim meczu Pucharu Świata nasi zawodnicy zagrają o 5:30 z Iranem. Brazylia zaś zagra jeszcze z Japonią i Włochami.

Więcej o:
Komentarze (22)
Akcja turnieju Polaków! Leon nogą, a potem Kubiak zza band. Wow! (WIDEO)
Zaloguj się
 • polak_z_hajfy

  Oceniono 5 razy 3

  Gdybyśmy mieli poziom PKB na głowę odpowiedni do poziomu siatkówki...

 • polak_z_hajfy

  Oceniono 3 razy 3

  Mecz rozstrzygnęły 3 zagrywki Leala na początku tie-break'a. Nie odrobiliśmy już tych trzech punktów. Poza tym tylko z nami uwalili seta do 16. Z Kurkiem byłoby już inaczej. Słowem dobre perspektywy przed Tokio.

 • kurdupel0

  Oceniono 6 razy 2

  i czym się podnieca? niech Brazylia sobie wygrywa , najważniejsza wygrana to disiaj z pisem , TO jest ważne a nie jakiś tam mecz w siatkówkę

 • boliver

  Oceniono 4 razy 2

  Puchar swiata,,

  Najglupszy turniej pod sloncem,,

  Jestesmy mocarstwem w volley ball

  I tyle w temacie

 • kac

  Oceniono 2 razy 0

  Wow, to by było gdyby wygrali, blisko było ale ten tie-break to była katastrofa.

 • tom_80

  Oceniono 2 razy -2

  Nie znoszę tego prymitywnego i nieuczciwego stylu sugerowania, że wewnątrz materiału jest video, o tym, co zapisano w tytule. Zamiast tego dajecie zwykle nagranie jakiejś gadającej głowy. Po co to robicie? Zależy wam na tym, by wasi czytelnicy czuli się oszukani?

 • iremus

  Oceniono 5 razy -5

  Trudno to nazywać sportem. Jest to 100% zawodowstwa przepojonego arogancją i butą do przeciwników. Mentalnie niczym się nie różni od piłki nożnej. Dopingiem na trybunach też już nie. Forsa za transfery też już dużo nie odbiega od siebie.
  Można skwitować : Był sobie sport!!! Mamy działaczy -menadżerów i cuchnącą otoczkę, której nie poszczęściło się żeby zostać kimś ......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX