Sport.pl

Sytuacja w grupie PŚ siatkarzy. Polacy nadal mogą go wygrać! Kluczowy mecz w niedzielę

Reprezentacja Polski pokonała Australię 3:0 (25:18, 25:20, 25:9) w meczu Pucharu Świata, odnosząc już 7. zwycięstwo w turnieju. Dzięki tej wygranej, pozostajemy nadal w grze o końcowy tryumf w turnieju.

Reprezentacja Polski w znakomitym stylu pokonała Australię 3:0, w trzecim secie nie pozwalając swoim rywalom zdobyć nawet 10 punktów. To bardzo ważne zwycięstwo, ze względu na poprawę statystyk, takich jak stosunek wygranych setów i zdobytych małych punktów. W przypadku zwycięstwa nad Brazylią, te statystyki będą decydować o układzie tabeli Pucharu Świata.

Reprezentacja Polski występuje w Pucharze Świata z m.in. Wilfredo Leonem w składzie. Czy jego obecność pozwoli Polakom zdobyć olimpijskie złoto?

Po 7. zwycięstwie w tegorocznym Pucharze Świata, reprezentacja Polski znajduje się na 2. miejscu w tabeli. Prowadzą Brazylijczycy, z którymi Polacy zmierzą się w niedzielę o godz. 8:00 rano. To jedyne dwa zespoły, które nadal liczą się w walce o końcowy tryumf w turnieju.

Tabela Pucharu Świata:

 1. Brazylia - 24 pkt. - 8 meczów - 8 zwycięstw
 2. Polska - 21 - 8 - 7
 3. USA - 18 - 8 - 6
 4. Japonia - 15 - 7 - 4
 5. Rosja - 12 - 8 - 4
 6. Włochy - 11 - 8 - 4
 7. Iran - 11 - 8 - 4
 8. Argentyna - 10 - 8 - 3
 9. Kanada - 9 - 8 - 3
 10. Egipt - 7 - 7 - 2
 11. Australia - 2 - 8 - 1
 12. Tunezja - 1 - 8 - 0
Więcej o:
Komentarze (43)
Sytuacja w grupie PŚ siatkarzy. Polacy nadal mogą go wygrać! Kluczowy mecz w niedzielę
Zaloguj się
 • malgosia.pawlak16

  Oceniono 2 razy 2

  Nie widzę powodu, dla którego Brazylia miałaby z nami przegrać, Iran też się nie podłoży, będzie z nami walczył jak zawsze. Z jedynym poważniejszym przeciwnikiem /USA/ przegraliśmy. Przed IO czeka zespół duuuuuużo pracy.

 • szarypb

  Oceniono 4 razy 2

  żeby Polacy wygrali turniej to Brazylijczycy musza stracić w 3 meczach 4 sety więcej niż Polska (uwzględniając, że mecze nie zakończą się wynikiem 3:2) mamy gorsze Ratio w setach w stosunku do Brazylii, nawet jak wygrają Polacy mecz bezpośredni 3:0 to Brazylia może zachować 1 miejsce, jeśli nie straci 1 seta więcej niż Polacy w pozostałych spotkaniach

 • elvisek101

  Oceniono 2 razy 2

  Artykuł z d..py, gdzie jest informacja z kim gra Brazylia, bo ma mniej rozegranych meczy, gdzie są sety w tabeli ?

 • thedymero

  Oceniono 1 raz 1

  Przestań się łudzić
  Polska nie zdobędzie złota przez porażkę z USA
  Za to Amerykańce wtopili z Kanadą 2:3
  Mają sety na +9, my na +16
  3 punkty straty do nas
  I przegrali sobie właśnie srebro
  Mecz z Brazylią jest teraz meczem o nic
  Chyba, że jakimś cudem rezerwa Włochów lub Samurajowie zabiorą im chociaż 1 punkt

 • butlun1

  Oceniono 3 razy 1

  Nawet wszystkie nasze wygrane po 3:0 do końca rozgrywek nie gwarantują zwycięstwa. Brazylia może sobie pozwolić na 0:3 z Polską, a przy pozostałych 3:0 i tak wygrywa. Po naszym 3:0 sety będą 25:5 u Brazylijczyków a 26:6 u nas. Mniejszy dzielnik, przy identycznej różnicy operandów ilorazów, zdecyduje.

 • louis_von_cypher

  Oceniono 2 razy 0

  to nie jest tabela, gamonie!!!

 • spectator_zm

  Oceniono 2 razy 0

  Wczoraj wyjaśniłem dokładnie, dlaczego mimo pozostałych wygranych po 3:0 ( w tym z Brazylią) nadal nasza sytuacja jest kiepska. Brazylia oprócz porażki 0:3 z nami musi jeszcze w pozostałych 2 meczach stracić przynajmniej 1 seta. Jedynie Włosi mogliby im tego seta urwać, ale to mało realne.Są zbyt słabi na tym turnieju...

 • louis_von_cypher

  Oceniono 4 razy -2

  w tym wypadku "wyborowa" łże jak pies, To nie jest tabela. Dokształćcie radaktorzyny, by nie zakłamywali rzeczywistości.

 • desperato

  Oceniono 5 razy -3

  lepiej żeby nie wygrali Pucharu. Mecz z Brazylią TAK, jak najbardziej. Ale nie PŚ. Ważniejsza jest olimpiada. Taki sukces nie pomaga, wręcz przeszkadza. 2-miejsce będzie OK! Jeszcze raz. Ważniejsza będzie wygrana z Brazylią, ponieważ da nam to kopa przygotowując się do IO w Japonii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX