Brazylia pokonuje USA w hitowym starciu. Są o krok od zwycięstwa w Pucharze Świata!

Brazylia pokonała reprezentację Stanów Zjednoczonych 3:0 (25:23, 25:22, 25:17) i w znaczący sposób przybliżyła się do zwycięstwa w Pucharze Świata. Kluczowe będzie niedzielne spotkanie pomiędzy "Canarinhos" a Polską.

Reprezentacja Brazylii rewelacyjnie spisuje się w tegorocznym Pucharze Świata. W dotychczas rozegranych sześciu spotkaniach zanotowała komplet zwycięstw, tracąc zaledwie dwa sety. Amerykanie zmagania rozpoczęli od falstartu, przegrywając z Argentyną 2:3 na otwarcie turnieju.

"Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio"

Od początku spotkania lepiej prezentowali się Brazylijczycy, którzy nie potrafili jednak uzyskać wyraźnej przewagi punktowej nad swoimi rywalami. Sytuacja zmieniła się w końcówce seta, gdy po ataku Lucarelliego "Canarinhos" prowadzili dwoma punktami (21:19). Choć Amerykanie zdołali doprowadzić do remisu, Lucarelli skutecznym atakiem zakończył seta (25:23).

Drugi set wyglądał niemal identycznie. Do stanu 18:18 obydwa zespoły wymieniały się minimalnym prowadzeniem. Wtedy do głosu doszli ponownie Brazylijczycy, którzy w końcówce prowadzili nawet trzema punktami (23:20). Tego prowadzenia nie oddali już do końca seta, który zakończył się ich zwycięstwem 25:22.

W trzeciego seta świetnie weszli Brazylijczycy (3:0), ale bardzo szybko Amerykanie doprowadzili do wyrównania (4:4). W pewnym momencie wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie (12:10), ale zespół Renana dal Zotto doprowadził do remisu (16:16). Od tamtej pory walka w tym spotkaniu się skończyła wraz ze znakomitą serią zagrywek "Canarinhos". Ostatecznie set zakończył się ich zwycięstwem 25:17, a całe spotkanie wygrali 3:0.

Mecz Polaków z Brazylią kluczowy dla Pucharu Świata

Taki wynik oznacza, że Brazylijczycy prowadzą w Pucharze Świata z kompletem zwycięstw. Kluczowe dla losów turnieju będzie niedzielne spotkanie "Canarinhos" z reprezentacją Polski, która w czwartek pokonała 3:0 Egipt. Początek spotkania o godz. 8:00. Relacja na Sport.pl.