Sport.pl

Polacy wygrali z Egiptem, Brazylia pokonała USA. Tak wygląda tabela Pucharu Świata

Reprezentacja Polski pokonała w czwartek Egipt 3:0 (25:19, 25:18, 25:16). Dzięki tej wygranej Polacy nadal mają szansę na zwycięstwo w Pucharze Świata. W kluczowym starciu Brazylia pokonała USA 3:0.

Zespół Vitala Heynena bez żadnego problemu pokonał Egipt 3:0 (25:19, 25:18, 25:16). W siedmiu dotychczasowych meczach, przegrali tylko spotkanie przeciwko reprezentacji USA. Polacy awansowali na 2. miejsce w tabeli Pucharu Świata, a wszystko dzięki porażce Stanów Zjednoczonych z Brazylią 3:0.

W Pucharze Świata występuje m.in. Wilfredo Leon. Czy z nim w składzie Polaków będzie stać na zdobycie medalu olimpijskiego w Tokio?

Aktualnie Polacy ustępują w tabeli jedynie Brazylijczykom, którzy odnieśli dotychczas komplet zwycięstw. Tuż za drużyną Vitala Heynena znajdują się Amerykanie, którzy po dwóch porażkach stracili niemal szansę na wygraną w Pucharze Świata. O końcowym tryumfie zdecyduje najprawdopodobniej niedzielne spotkanie Polaków z Brazylią, które odbędzie się w niedzielę o godz. 8:00. Relacja na Sport.pl.

Aktualna tabela Pucharu Świata

 1. Brazylia - 21 pkt. - 7 meczów - 7 zwycięstw
 2. Polska - 18 - 7 - 6
 3. USA - 16 - 7 - 5
 4. Japonia - 15 - 7 - 4
 5. Włochy - 11 - 7 - 4
 6. Iran - 9 - 7 - 3
 7. Argentyna - 9 - 7 - 3
 8. Rosja - 9 - 7 - 3
 9. Kanada - 8 - 7 - 3
 10. Egipt - 7 - 7 - 2
 11. Australia - 2 - 7 - 1
 12. Tunezja - 1 - 7 - 0
Więcej o:
Komentarze (51)
Polacy wygrali z Egiptem, Brazylia pokonała USA. Tak wygląda tabela Pucharu Świata
Zaloguj się
 • turecky01

  Oceniono 4 razy 4

  1. Aby zając 1 miejsce musimy wygrać z Brazylią za 3 pkt oraz:
  2. Jeśli wygramy 3:0, i pozostałe 3 mecze też 3:0, to Brazylia musi stracić przynajmniej 1 seta w pozostałych trzech meczach
  3. Jeśli wygramy 3:1, a pozostałe mecze 3:0, to Brazylia musi stracić 3 sety w pozostałych trzech meczach; jeśli straci 2 sety - to będziemy liczyć bilans małych punktów.

 • daje_co_mam

  Oceniono 6 razy 4

  @g106
  nie wiem za co Cie minusują, ale masz rację. Nawet wygrywając 3:0 Polska nie będzie na pierwszym miejscu, bo Brazylia ma lepszy bilans setów i małych punktów.
  Wszystko można sprawdzić na stronie FIVB, bo gazeta ma za cienkich dziennikarzy by podali więcej szcegółów.

 • spectator_zm

  Oceniono 2 razy 2

  No cóż, widać, że Brazylia ostro celuje w ten PŚ. Mają fantastyczny bilans - tylko 2 przegrane sety, więc jeśli dalej ta to będzie wyglądało, to nawet niedzielna wygrana 3:0 nic nam nie da.
  Liczyłem na podział punktów w tym meczu, ale nic z tego. To fatalny dla nas wynik, najgorszy z możliwych, chyba że zadowoli nas 2 miejsce. Mnie na pewno nie...

 • taiczo

  Oceniono 2 razy 2

  aby wygrać ten pseudo turniej Polska musiała by wygrać praktycznie wszystkie spotkania po 3-0 w tym to z Brazylią, a i sama Brazylia musi zacząć tracić sety inaczej nico jajco.

 • baby1

  Oceniono 3 razy 1

  No to mamy trzecie miejsce, bo Brazylia tłucze wszystkich równo.

 • piotrek_meteorolog

  Oceniono 1 raz 1

  Brazylia w tym roku dostała już 2 razy od Polski, więc może być gładkie 3:0 dla Polski i tak pewnie będzie.

 • vistula6

  Oceniono 2 razy 0

  Nie wiem dlaczego USA maja 16 pkt przy 5 meczach wygranych. Jeśli za mecz wygrany 3:1 lub 3:0 jest 3 pkt to 5 x 3 = 15 pkt, a nie 16. Czy mam rację?

 • p.infamis

  Oceniono 1 raz -1

  Już zaczyna się dmuchanie balonika, a później zjawi się Słowenia i pozamiatane. Nie mówię nawet o Brazylii czy USA. Dali nam trochę pograć w MŚ i wystarczy. Brazylia i USA szykują się na olimpiadę i to widać. Brazylijczycy chwycili formę i znowu będą udzielać lekcji gry. Leonów to oni mają kilku więc tylko prosić się o to by nie trafić na nich np. w 1/8 rozgrywek bo będzie pozamiatane.

 • 0roman0

  Oceniono 6 razy -2

  Dobrze że mamy Leona w kadrze ponieważ to znacząco podnosi jej wartość. Oglądałem dzisiaj mecz Brazylii z USA i niestety ale doszedłem do wniosku że Brazylia ma przynajmniej 3 Leonów. Nie daję Polakom większych szans w starciu z Brazylią która gra w Japonii wprost koncertowo ale jak to w sporcie wszystko może się zdarzyć. I oby tak się stało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX