Szybko, 豉two i przyjemnie. Siatkarze zmietli kolejnego rywala w Pucharze 安iata

W czwartek polska kadra zagra豉 kolejny mecz Pucharu 安iata. Tym razem rywalem br您owych medalist闚 mistrzostw Europy byli Egipcjanie, kt鏎zy do嗆 nieoczekiwanie znajduj si na 8. miejscu w turnieju. Zesp馧 Vitala Heynena wygra 3:0 (25:19, 25:18, 25:16).

Micha Kubiak, ㄆkasz Kaczmarek, Artur Szalpuk, Norbert Huber, Damian Wojtaszek i Marcin Komenda w podstawowej sz鏀tce - takim sk豉dem mecz z Egiptem rozpocz掖 Vital Heynen. W tym sezonie nie by這 okazji, by ogl康a bia這-czerwonych w tym ustawieniu.

"Z Leonem w sk豉dzie mo瞠my marzy o medalu w Tokio"

Powolne wchodzenie w mecz

Mistrzowie 鈍iata powoli wchodzili w mecz, st康 pocz徠kowo wynik oscyluj帷y w granicach remisu z 13. zespo貫m rankingu FIVB. W wyj軼iu na prowadzenie swojej dru篡nie pom鏬 m.in. ㄆkasz Kaczmarek i jego punktowa zagrywka czy b喚dy ustawienia po stronie Egipcjan. 安ietna passa atakuj帷ego w polu serwisowym trwa豉 nadal. Rywale pope軟iali natomiast kolejne b喚dy (16:12). Przewaga Polak闚 ci庵le ros豉, a to za spraw dobrej gry w pasywnym bloku i dzi瘯i skutecznemu kontratakowi (19:13). Ko鎍闚ka seta to wzmo穎na gra 鈔odkiem obydwu rozgrywaj帷ych. Cho myli si Huber, to nadrabiali鄉y sprytn zagrywk Micha豉 Kubiaka (23:18). Parti zako鎍zy pomy趾 w serwisie Taysson (25:19).

Sporo b喚d闚, sporo bloku

Du穎 spokojniej wygl康a豉 gra Polak闚 na pocz徠ku kolejnego seta. Ponownie dobra zagrywka Kaczmarka i blok bia這-czerwonych da造 im prowadzenie 8:4 na pierwszej przerwie technicznej. O ile dobrze zako鎍zy poprzedni parti Szalpuk (5/5 w ataku), o tyle ju przy stanie 6:4 pozwoli sobie na kiwk obur帷z, by nast瘼nie zosta zablokowanym w mocno przesuni皻ej akcji z lewego skrzyd豉 na 鈔odek. Cho Egipcjanie wyr闚nali wynik (10:10), to poprawiona akcja do Hubera i dwa bloki Polak闚 ponownie da造 im przewag (13:10). Po chwili gry 鈔odkiem Komenda decydowa si na skrzyd豉, co skutecznie zwi您a這 blok rywali (15:10). Bia這-czerwoni nie grali jednak p造nnie. W ataku mylili si Huber i Szalpuk, a rywale zacz瘭i odrabia straty. Vital Heynen wykorzysta przerw techniczn, by krzykn望 na sw鎩 zesp馧, mobilizuj帷 go do nie pope軟iania b喚d闚. Ostatecznie 鈔odkowy zrehabilitowa si ko鎍z帷 set ze 鈔odka przy stanie 25:18.

Kropka nad "i"

Poprzednia partia zosta豉 wygrana przez Polak闚 blokiem. Zdobyli w nim 7 punkt闚 przy 4 rywali. W trzeciej partii gra na siatce r闚nie by豉 domen bia這-czerwonych (13:7). Z du膨 豉two軼i atakowa w tym momencie Muzaj. Wida by這, jak wiele pewno軼i siebie zyska dzi瘯i ostatnim miesi帷om sp璠zonym w kadrze. Mo積a by這 to zauwa篡 r闚nie po punktuj帷ym raz po raz w ataku i bloku Karolu K這sie (22:14). B喚dy zawodnik闚 z Afryki i ataki Muzaja zamkn窸y mecz wynikiem 3:0 dla mistrz闚 鈍iata.

Polska reprezentacja w pi徠ek o 5:30 zmierzy si z Australi.

Polska - Egipt 3:0 (25:19, 25:18, 25:16)