Sport.pl

Oficjalnie: Polska chce być organizatorem kolejnej siatkarskiej imprezy!

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował w środę, że nasz kraj będzie się ubiegać o organizację mistrzostw Europy w 2021 roku.

Dopiero co zakończyły się siatkarskie mistrzostwa Europy, a już można myśleć o kolejnych. W 2021 roku turniej odbędzie się w Finlandii, Estonii i Czechach. O czwarte miejsce współgospodarza ubiegają się Niemcy, do których dołączyli właśnie Polacy. O tym, że możemy się ubiegać o organizację Euro, mówiono już od dawna. Teraz spekulacje zostały oficjalnie potwierdzone.

Z tym siatkarzem wygramy igrzyska w Tokio!

Mistrzostwa Europy w Polsce?

- Polska, przy dużym wsparciu rządu RP, ubiega się o organizację siatkarskich mistrzostw Europy mężczyzn w 2021 roku. Mamy na to olbrzymie szanse - to przesłanie konferencji z udziałem Mateusza Morawieckiego, moim i Jacka Kasprzyka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - napisał wiceprezes PZPS, Ryszard Czarnecki na Twitterze

Jak informuje "Przegląd Sportowy", gdyby Polska została wybrana na współgospodarza imprezy, to w naszym kraju rozegrano by niektóre mecze grupowe, mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, półfinały oraz finał. W turnieju ponownie mają wziąć udział 24 drużyny.

Na tegorocznych mistrzostwach Europy w siatkówce nasza reprezentacja zajęła 3. miejsce. W półfinale przegraliśmy 1:3 ze Słowenią, a w meczu o brąz pokonaliśmy Francję 3:0.

Więcej o:
Komentarze (10)
Oficjalnie: Polska chce być organizatorem kolejnej siatkarskiej imprezy!
Zaloguj się
 • amuzc

  Oceniono 2 razy 2

  Tak fajnie się czytało tę informację, dopóki nie zobaczyłem mordy Obatela.
  Ska toto tam (w PZPSie) się wzięło i dlaczego?

 • panako

  Oceniono 2 razy 2

  Pytanie brzmi: zaplaca sami (zwiazek, sponsorzy) czy pociagna z budzetu?

 • pedro.666

  Oceniono 2 razy 2

  Finał w Polsce bez sensu. Powinien być w Czechach, bo na finale i tak zawsze jest komplet widzów. Grupowe mecze okej.

 • glencok

  Oceniono 4 razy 2

  A kto ma być? W innych krajach kibiców siatka ma malutko. Mecze w Holandii gdzie było po 60 osób na trybunach wyglądały żenująco. Nawet teraz w Japonii wielkie stadiony na MŚ w rugby nabite do ostatniego miejsca a tu tak sobie

 • thedymero

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo słusznie
  Najlepiej gramy przy pełnych trybunach Januszów
  Nie pozwólmy znowu "ugotować" naszych Słoweńcom
  Organizujmy, ustalajmy terminarz i wygrywajmy medale
  Jesteśmy w końcu mocarstwem w volleyball

 • rogano

  0

  Zastanawia mnie jedno. Skoro jeśli zostaniemy współorganizatorami tej imprezy i odbęda się u nas: finał, półfinały, dwa cwierćfinały, mecze 1/8 oraz niektóre mecze grupowe, to co zostanie dla trzech pozostałych organizatorów Mistrzostw Europy? Czy naprawdę nie może być jeden kraj organizujący? Czy dzialacze CEV muszą być aż tak pazerni na pieniądze?

 • szerszen0

  Oceniono 2 razy 0

  Ostanie mistrzostwa organizowane w Polsce napsuły kibicom sporo krwi...bo były tylko 2 mecze w tv ogólnodostępnej. To było tzw. dobro luksusowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX