FIVB opublikowało najnowszy ranking. Odległe miejsce reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski siatkarek zajmuje dopiero 26. miejsce w najnowszym rankingu światowym FIVB. Nowym liderem zostały Chinki, które wyprzedzają Amerykanki i Serbki.

W najnowszym rankingu FIVB wzięto pod uwagę wyniki zakończonego niedawno Pucharu Świata. Tam najlepsze okazały się Chinki (które wygrały wszystkie spotkania), które dzięki temu awansowały na pozycję liderek. Wyprzedzają Amerykanki (które w PŚ były drugie) i Serbki - mistrzynie świata i Europy spadły z pierwszego miejsca, gdyż w PŚ zajęły odległe 9. miejsce.

Reprezentacja Polski zajmuje dopiero 26. miejsce. Podopieczne Jacka Nawrockiego bardzo dobrze spisały się w tegorocznej Lidze Narodów (awansowały do Final Six), ale te rozgrywki nie są brane pod uwagę przy ustalaniu rankingu FIVB.

Polki powalczą o awans na igrzyska olimpijskie

W styczniu 2020 roku (7-12 stycznia) w holenderskim Apeldoorn Polki powalczą o awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Będzie to jednak bardzo trudne zadanie, gdyż tylko zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego zapewni sobie grę na igrzyskach. Polki zmierzą się z Holenderkami (6. miejsce w rankingu), Turczynkami (12.), Niemkami (15.), Bułgarkami (16.), Belgijkami (19.), Azerkami (22.) i Chorwatkami (30.). Osiem zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy, a dwie najlepsze ekipy wyjdą do półfinałów.