Sport.pl

Emocjonalne przemówienie Vitala Heynena do siatkarzy. "Jestem złym trenerem"

- Jestem złym trenerem - tak Vital Heynen rozpoczął emocjonalne przemówienie do polskich siatkarzy po meczu o trzecie miejsce z Francją na mistrzostwach Europy.

Reprezentacja Polski zdobyła brązowe medale mistrzostw Europy po pokonaniu Francji 3:0. Vital Heynen i siatkarze nie ukrywają jednak niedosytu, jako że głównym celem było złoto - jednak Polacy stracili na nie szanse po niespodziewanej półfinałowej porażce ze Słowenią (1:3). Po ostatnim spotkaniu Heynen podsumował turniej, zaczynając swoje przemówienie (opublikowanego przez Polsat Sport) od słów "jestem złym trenerem".

Vital Heynen: Nie jestem zadowolony. Nie umiem przegrywać

Potem kontynuował swoją przemowę: - To trudna sytuacja, bo wiem, że powinienem być teraz bardzo zadowolony, ale nie jestem. Nie umiem przegrywać. Gdy można wygrać złoto, moim celem zawsze jest wygrać złoto. Z drugiej strony - zobaczcie co mamy. Zrobiliście to, o co was prosiłem. To była bardzo dobra reakcja.

- Zaczęliście ten mecz beznadziejnie. Było 9 do 4 dla nich. Ale wciąż walczyliście i to było bardzo dobre. Ta walka to było najważniejsze w tym meczu. Potem ktoś mi wysłał wiadomość: "zdobyliście trzeci medal w ciągu roku". Nawet nie minął chyba jeszcze rok, w każdym razie w ciągu 12 miesięcy wygraliśmy trzy medale.

- Za kilka tygodni będziemy z tego bardzo zadowoleni. Potwierdziliśmy, że jesteśmy czołową drużyną. Lekcja z meczu ze Słowenią pomoże nam w przyszłym roku, aby nie popełnić już takich błędów na najważniejszej imprezie. Nie wiem jak zamierzacie świętować, ale powinniście... może część z was wypije kilka piw, drinków czy szampana. Może ty, Fabian [Drzyzga - dop.red.] - bo wyglądasz jakbyś chciał więcej. To ważne by świętować. Wygraliście brąz, panowie. Gratulacje. 

 

Reprezentacja Polski weźmie teraz udział w zaczynającym się we wtorek Pucharze Świata. Pierwszym rywalem Polaków będzie Tunezja (8:00). Turniej w Japonii zakończy się 15 października. Wezmą w nim udział Polska, Tunezja, Brazylia, Kanada, Japonia, Włochy, Rosja, Iran, USA, Argentyna, Australia oraz Egipt.

Więcej o:
Komentarze (33)
Emocjonalne przemówienie Vitala Heynena do siatkarzy. "Jestem złym trenerem"
Zaloguj się
 • adok1103

  Oceniono 29 razy 29

  To jest klasa trenerska. Trenerzy naszych piłkarzy powinni brać przykład

 • golazzo7

  Oceniono 17 razy 17

  I takich trenerów nam trzeba!

 • herr7

  Oceniono 19 razy 15

  A jakim trenerem jest pan Brzęczek a jego pryncypał Boniek działaczem?

 • sebastien62

  Oceniono 19 razy 15

  Dla nożnych sukcesem jest zakwalifikowanie się do mistrzostwa. A wyjście z grupy to sukces niebywały

 • wilanow56

  Oceniono 18 razy 12

  Jeszcze raz; WTF? Czas blokowac i usunac te idiotyczne ponizsze reklamy erotycznych portali! Mysle ze tym razem moj komentarz nie zostanie usuniety. Chyba ze Gazeta.pI jest spasorowana przez tego rodzaju dzialalnosc artystyczna.

 • sebastien62

  Oceniono 15 razy 9

  Pojawiają się sex reklamy. Może to coś z Krakowem, kamieniczką od Mariana :-)

 • elvisek101

  Oceniono 8 razy 6

  Teraz zacznie się granie 5 topowych drużyn na dzień dobry, będzie równy poziom, więc nie bedzie takich wpadek.

 • jackie53

  Oceniono 5 razy 3

  I to jest piękne podejście do sportu. Zauważcie że prawie każdy amerykański sportowiec który zajmie drugie miejsce mówi: "przegrałem" a nie że zdobyłem "srebrny medal"

 • megaxs

  Oceniono 13 razy 3

  Myślę, że to podświadomość kazała mu i całej drużynie zająć 3 miejsce by Pinokio dostał tylko brąz. Super. Nawet się cieszę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX