Skandal na siatkarskich ME. Minuta ciszy dla prezydenta Francji, a kibice: "Terrorysta!" [WIDEO]

Przed półfinałem mistrzostw Europy w siatkówce Francja - Serbia serbscy kibice nie uszanowali minuty ciszy ku pamięci Jacquesa Chiraca. Fani z Bałkanów gwizdali, krzycząc: "Terrorysta". Wywieszono także transparent dotyczący Kosowa.

Dlaczego Polacy przegrali w półfinale mistrzostw Europy? Jest wytłumaczenie:

Serbowie pamiętają o udziale Francuzów w wojnie

Kilka dni temu zmarł Jacques Chirac, były prezydent Francji. Z tego powodu Francuzi chcieli uczcić jego pamięć przed meczem półfinałowym mistrzostw Europy w siatkówce z Serbią. Zarządzono minutę ciszy, która został przerwana gwizdami i okrzykami serbskich kibiców. Jak informuje "L'Equipe", z trybun usłyszeć można było takie hasła, jak "terrorysta" czy "zbombardował nas".

Chwilę później wywieszony został transparent "Kosovo is Serbia".

Za kadencji Chiraca francuskie wojska wzięły udział w operacji militarnej NATO w byłej Jugosławii (1999 rok). Samo spotkanie Francja - Serbia zakończyło się zwycięstwem drużyny z Bałkanów 3:2. To ona zmierzy się w niedzielę w finale mistrzostw Europy ze Słowenią. W sobotę w spotkaniu o brąz Polacy zagrają z Francuzami (o 18:00, relacja na Sport.pl).