Sport.pl

Heynen przed półfinałem ME zdradza sposób na rywali. Na Niemców zadziałał świetnie

- Nie podoba mi się system 24 zespołów i podróżowania. Nie sądzę, że pomaga siatkówce, a już na pewno nie zawodnikom - mówi przed półfinałowym starciem Polska-Słowenia trener mistrzów świata, Vital Heynen. Spotkanie mistrzostw Europy odbędzie się w Lublanie w czwartek o 20:30. Relacja z meczu na Sport.pl.

Powtarza pan, że dobry trener jest w stanie przewidzieć, co stanie się w meczu jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Co zatem stanie się w spotkaniu ze Słowenią?

Vital Heynen: Spiszę to i jutro wyślę moje spostrzeżenia prezesowi. Byłoby głupio mówić o takich rzeczach dziennikarzom! Oczywiście, że mam pomysł, jak będzie wyglądało spotkanie. Jeśli po zakończeniu kariery napiszę książkę, to podam w niej, jak interpretowałem dane i przewidywałem poszczególne sytuacje.

Można się spodziewać długiego meczu?

Do tej pory graliśmy same krótkie mecze, więc spodziewam się teraz długiego. Wszystko zgodnie z ogólną zasadą - jeśli jednego dnia jest bardzo dobrze, to kolejnego zagra się lepiej czy gorzej?

Zgodnie z pana filozofią odnośnie do tego, że pana drużyna z meczu na mecz prezentuje się lepiej, to lepiej.

Ogólnie jest tak, że jeśli zagra się dobry mecz, to prawdopodobieństwo kolejnego słabszego jest wysokie. Nie uważam jednak, że nasz mecz z Niemcami był dobry.

Jak dużym ułatwieniem dla Słowenii jest to, że cały turniej gra w jednej hali? W 2014 roku grał pan tak z kadrą Niemiec w mistrzostwach świata w Katowicach.

Oczywiście, że jest to ułatwienie. Chciałbym być na miejscu naszych czwartkowych rywali, pić kawę i czuć się jak w domu. Nic z tym jednak nie zrobię. Nie ma sensu o tym rozmawiać. Nie podoba mi się system 24 zespołów i podróżowania. Nie sądzę, że pomaga siatkówce, a już na pewno nie zawodnikom. Nie czujemy się jednak zmęczeni, jest ok.

W Katowicach było fajnie. Trzy tygodnie w jednym miejscu. Nieźle było też w Warnie, gdzie spędziliśmy w zeszłym roku dwa tygodnie i tylko raz przenieśliśmy się do Włoch, do Turynu.

Powiedział pan, że "mózgiem" Niemców jest Lukas Kampa. Kto jest nim po stronie Słoweńców?

Nie wiem. Z Kampą pracowałem pięć lat, a z drużyną ze Słowenii nie. Nasz rywal to dobry zespół. Nie ma jednak 12 graczy - ma sześciu-siedmiu grających na podobnym poziomie. Wystarczy, że jeden-dwóch przestanie prezentować się dobrze i zespół przegrywa. Gasparini występował w Azji, Urnaut we Włoszech, Pajenk i Vincic w Polsce... To jest doświadczony team na "top" poziomie. Reszta taka nie jest.

Będzie więc podobnie jak w przypadku Niemiec? Wystarczyło "zmęczyć" zagrywką Christiana Fromma i zespół sporo stracił.

Sytuacja Słoweńców będzie podobna. Nie mają równorzędnych zawodników na ławce rezerwowych.

Więcej o:
Komentarze (19)
Heynen przed półfinałem ME zdradza sposób na rywali. Na Niemców zadziałał świetnie
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 13 razy 9

  Teoretycznie nasi są lepsi. Teoretycznie jak któremuś się zdarzy zły dzień, to będzie zmiennik na podobnym poziomie (nie dotyczy Leona, ale bez niego też się da). Teoretycznie możemy mieć problemy w jednym secie, góra dwóch, ale nie w meczu. No to tyle z teorii, a jaka będzie PRAKTYKA? Mam nadzieję na spokojne 3:1... ale Rosjanie też tak myśleli... tyle że my jesteśmy chyba mocniejsi od Rosjan? No nic, zobaczymy... Chłopaki, do boju! :)

 • ikebroflovski

  Oceniono 7 razy 7

  Słoweńcy swój najlepszy mecz już zagrali. Teraz u nich pora na słabszy.

 • koszernywieprz

  Oceniono 10 razy 6

  Bardzo ciekawa sytuacja. Oni się nie boją, my się nie boimy...Rżnij Wilfredo, Bóg się rodzi!

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 1 raz 1

  Bieniek sam wygra mecz. Słoweńcy nie mają czym go zatrzymać na środku. Oczywiście Drzyzga nie może wpaść na pomysł, że nie będzie grał Bieńkiem.

 • m1224

  Oceniono 2 razy 0

  3:0 i tylko jeden set do 23. Tak powinno być. Choć może byłoby i dobrze, gdyby się pomęczyli i poczuli trochę nerwów w fazie pucharowej.

 • koofel40

  Oceniono 4 razy -2

  Mecz o być albo nie być na mistrzostwach. Dla nas brak finału będzie porażką. Uważam tak patrząc na dotychczasowe nasze osiągnięcia ale i potencjał. Mamy wszystko by być na szczycie i póki co ta gra nam się układa. Słowenia jest solidną drużyną i napewno nie będzie to spacerek. Już osiągnęli więcej niż można się było spodziewać. Co do presji to jestes8 doświadczoną drużyną i sobie z nią poradzimy. O poziom sportowy też jestem spokojny. Ciężko nas złamać i to jest nasza siła. Obstawiam 3:0 ale ze sporą porcją walki przeciwników których kibice będą nieść

 • ryszardmachnicki1996

  Oceniono 4 razy -2

  youtube.com/watch?v=BrguZabJEuA

  nowość 2019

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX