Fenomenalna obrona, a później blok! Najlepsza akcja mistrzostw Europy?

Francuzi pewnie pokonali Włochów 3:0 (25:16, 27:25, 25:14) w najciekawiej zapowiadającym się ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy. Ozdobą meczu była niesamowita akcja "Trójkolorowych", w której najpierw dokonali cudów w obronie, a potem jeszcze zablokowali przeciwników.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu ćwierćfinałowym siatkarskich mistrzostw Europy Francja mierzyła się z Włochami. Taki układ drabinki sprawił, że jeszcze przed półfinałem z turniejem pożegnać musiał się jeden z faworytów turnieju do zdobycia medali. Od początku spotkania dużo lepiej prezentowali się gospodarze, który szybko zdołali wypracować sobie kilkupunktową przewagę. Potem ją powiększali, a ostatecznie wygrali seta do 16.

Akcja mistrzostw Europy?

W drugim Francuzi prowadzili nawet 18:13, ale Włosi zdołali doprowadzić do wyrównania, dając kibicom wiele emocji w końcówce partii. Zespół Gianlorenzo Blenginiego miał nawet trzy piłki setowe, jednak ostatecznie to reprezentacja Francji wygrała seta do 25. Ozdobą drugiej partii była kapitalna obrona gospodarzy, zakończona spektakularnym blokiem Earvina Ngapetha. Ta akcja z pewnością może być typowana do miana akcji mistrzostw Europy.

Trzeci set był formalnością. Francja wygrała go do 14, a cały mecz 3:0. Jej przeciwnikiem w półfinale (piątek, 21:00) będzie Serbia, która ograła Ukrainę 3:2. W drugim półfinale Polacy zmierzą się ze Słowenią (czwartek, 20:30). Relacja z obu spotkań półfinałowych na Sport.pl.