Sport.pl

Jeden z naszych siatkarzy zasłużył na "6"! Najlepszy mecz w kadrze w karierze [OCENY]

Wilfredo Leon rozegrał swój najlepszy mecz w reprezentacji Polski. Rywal nie był trudny, w 1/8 finału mistrzostw Europy Polska pokonała Hiszpanię 3:0 (25:18, 25:13, 25:16), ale nasz przyjmujący pokazał, że rośnie jego forma przed poważnymi wyzwaniami w tym turnieju.

Kochanowski: Zmiana Heynena bardzo nam się spodobała

Siatkarzy oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Fabian Drzyzga: 5

Cały czas gra swoje, wykorzystując wszystkie opcje w ataku. A coraz lepiej wygląda jego współpraca z Wilfredo Leonem, o co kilka tygodni temu można się było trochę martwić.

Marcin Komenda: bez oceny

Grał za krótko.

ATAKUJĄCY:

Maciej Muzaj: 5

W ataku 8/14, bardzo pewny, często bił nad Hiszpanami. Dobry w bloku, w którym zdobył trzy punkty i często ustawieniem zmuszał rywali do wyrzucania piłki w aut.

Dawid Konarski: bez oceny

Grał za krótko.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 4

Słabo w ataku, bo z sześciu piłek skończył tylko dwie. Bardzo dobrze w bloku, zdobył nim cztery punkty. Tym razem bez większego zagrożenia dla rywali w polu serwisowym.

Mateusz Bieniek: 4+

Solidny atak (4/6), dobra zagrywka (dwa asy), tym razem bez punktu blokiem.

Karol Kłos: bez oceny

Grał za krótko

Jakub Kochanowski: bez oceny

Grał za krótko.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 5-

W ataku pewne 55 proc. skuteczności (6/11), w przyjęciu bez błędu, wziął na siebie siedem piłek, miał 71 proc. pozytywnego odbioru. Jeden punkt z zagrywki, tym razem bez punktu blokiem.

Wilfredo Leon: 6-

Zaserwował siedem asów, wykonał aż 23 zagrywki. Był w polu serwisowym najlepszą wersją samego siebie. A gdy zaczęło mu tam iść, to poszło mu i w ataku, w którym nie radził sobie w pierwszej partii. W sumie miał świetną, 69-procentową skuteczność (9/13). Do tego dorzucił trzy bloki. I dobrze przyjmował (raz ustrzelony, 12 zagrywek przyjął, miał 46 proc. pozytywnego odbioru). Krótko mówiąc: świetny występ świetnego siatkarza.

Artur Szalpuk: bez oceny

Grał za krótko.

Aleksander Śliwka: bez oceny

Grał za krótko.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 5

Tym razem raczej bronił niż przyjmował zagrywkę. Robił swoje bardzo dobrze. Jeden z najlepszych specjalistów na świecie nie schodzi poniżej bardzo wysokiego poziomu.

Damian Wojtaszek: 5+

Bardzo pewny w przyjęciu, wziął na siebie 11 zagrywek, nie popełnił błędu, miał aż 91 proc. pozytywnego przyjęcia.

Więcej o:
Komentarze (28)
Jeden z naszych siatkarzy zasłużył na "6"! Najlepszy mecz w kadrze w karierze [OCENY]
Zaloguj się
 • jerypi

  Oceniono 9 razy 9

  Nie lekceważyłbym takich głosów jak tego jaskiniowca kulali. Tutaj na forum wygląda na razie na odosobnionego, ale to jest mylące. Publiczność siatkarska jest nietypowa - całe rodziny z dziećmi na trybunach, stosunkowo mało negatywnego dopingu. Jak na mecze siatkarskie dojdzie więcej naszych „patriotów” (co jest nieuchronne), Leon szybko się dowie, zapewne z zaskoczeniem, że w jego nowej ojczyźnie baaardzo dużo ludzi ma do niego taki stosunek, jak ten kulala. Ktoś tego biednego chłopaka z Kuby wprowadził w błąd sugerując mu, że się przeprowadzi do normalnego kraju. Szkoda mi go. Mógł zostać siatkarzem reprezentacji Włoch, Francji czy USA, a trafił do skansenu, krainy takich kulali. W reprezentacji Włoch (nie gorsza potęga jak Polska) byli kiedyś na parkiecie jednocześnie „farbowane lisy” Słoweniec, Rosjanin i Polak, teraz jest dwóch Rosjan i Kubańczyk. Spójrzmy na reprezentację włoskich siatkarek (nie gorsza potęga jak Polska), na reprezentację Francji, USA, na reprezentację niemieckich siatkarek, gdzie przez lata najlepszą zawodniczką była Polka. Ale u nas nie ma miejsca dla takich Leonów. Wyobrażam też sobie, jak musi wkurzać takich jak kulala widok Belga jako trenera naszej reprezentacji.

 • rejestr_przesuwny

  Oceniono 6 razy 6

  @kulalala
  Pamiętaj że,jak zanurkujesz i pokonasz syfon ,to dalej też jest życie.

 • lech17

  Oceniono 4 razy 4

  Chłopaki, pis w nagrodę zaprasza do swojego burdelu !

 • swieta-panienka

  Oceniono 5 razy 3

  Kula-lala to ruska cipka. Sra w gacie bo wie że w półfinale dostaną baty.
  Stąd jego frustracja i żale wylewane na forum

 • kingsizemax

  Oceniono 9 razy 3

  Nazjeżdżało się wyjącego kibolstwa stadionowego, za to trąbienie to bym z hali powy...dalał.

 • polamer

  Oceniono 3 razy 3

  Kulalala jestes chory

 • Kuba Sz

  Oceniono 5 razy 3

  Mam nadzieję że pisząc takie rzeczy nie osłabicie morale całego zespołu. To sport drużynowy i na wygraną zapracowala cała drużyna. Fakt Leon jest świetny Ale też nowy w tej drużynie więc nie wolno mu przypisywać całej zasługi... tym bardziej że bez niego też odnosilismy sukcesy.

 • matadore1

  Oceniono 1 raz 1

  Zupełny AMATOR (jachi-miak) ocenia zawodowców - żenada! Spadaj gościu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX