Sport.pl

Aleksander Śliwka po meczu z Hiszpanią z prośbą do polskich kibiców

- Realizujemy nasz plan. Gramy coraz lepiej. Teraz zaczynają się mecze o wielką stawkę i mam nadzieję, że w nich pokażemy naszą najlepszą siatkówkę - mówił po meczu Polska - Hiszpania przyjmujący Aleksander Śliwka. Biało-czerwoni wygrali 3:0 i awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

Jesteście w ćwierćfinale. Dwa lata temu ta sztuka się nie udała - odpadliście ze Słowenią. Kamień z serca?

Aleksander Śliwka: - Emocje były wielkie. Nie spodziewaliśmy się, że znów w hali będzie aż tak biało-czerwono. Przed meczem dotarły do nas informacje, że wszystkie bilety zostały wyprzedane. Kibice znów zrobili kapitalną atmosferę. Prosimy, by byli z nami do samego końca i dziękujemy za wsparcie. Gramy u siebie!

Z naszej gry również jesteśmy zadowoleni. Realizujemy nasz plan. Gramy coraz lepiej. Teraz zaczynają się mecze o wielką stawkę i mam nadzieję, że w nich pokażemy naszą najlepszą siatkówkę.

Spodziewaliście się, że oporu ze strony Hiszpanii będzie tak mało? W pierwszym secie rywale was blokowali, ale później nie mieliście już problemów na siatce.

- I tak uważam, że ekipie z Hiszpanii należą się wielkie brawa. Szczególnie na początku nie przestraszyli się i trzymali dobrą grę. Może wynik tego nie pokazuje, ale prezentowali się naprawdę nieźle. Było widać, że nie odstają aż tak bardzo. Wynik dwóch ostatnich setów to zasługa tego, że to my wrzuciliśmy piąty bieg i naprawdę graliśmy bardzo dobrą siatkówkę. Byliśmy nie do zatrzymania.

Niemcy, czyli wasz ćwierćfinałowy rywal, to wygodny przeciwnik?

- Każdy pojedynek z nimi jest ciężki. W Lidze Światowej w tamtym roku przegraliśmy w Łodzi, teraz wygrywaliśmy. Znamy swoją wartość, wiemy, że potrafimy grać w siatkówkę i zdajemy sobie sprawę, że przy naszej dobrej grze jesteśmy w stanie wygrać to spotkanie.

Więcej o:
Komentarze (46)
Aleksander Śliwka po meczu z Hiszpanią z prośbą do polskich kibiców
Zaloguj się
 • mariandusza

  Oceniono 22 razy 18

  Większość kibiców jest pod wpływem alkoholu więc trąbią jak opętani, który głośniej, a co najgorsze każdy flaga narodowa jak zwykle jest sprofanowana wypisanym grajdołem z którego Janusze wypełźli. Co to za chory obyczaj żeby po fladze malować? Na dupie sobie napisz Konin czy Radom, spuść gacie i pokazuj wszystkim skąd jesteś, a od flagi wara pseudopatrioci!

 • oloros11

  Oceniono 10 razy 8

  kibice siatkówki coraz bardziej przypominają tych od pilki kopanej niestety sa już blisko ich poziomu z flaga to jest jawne naruszenie prawa - nie wolno nic malowac na barwach narodowych

 • a.k.traper

  Oceniono 8 razy 8

  Pamiętam, że w latach 70 można było gorąco i głośno dopingować bez trąbienia.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 3 razy 3

  Kibice są O.K.ale bez wuwuzeli,używanie tego czegoś jest karygodne,bardzo szkodzi na słuch.

 • ochujek

  Oceniono 3 razy 3

  Mecze są super. Tylko takie krótkie... ;)

 • 2fat

  Oceniono 2 razy 2

  Niemcy to już poważniejsza sprawa. A o nich Rosja. Planem minimum przy takim potencjale jest finał ale to jest sport. Nie wiadomo jak zmobilizują się Niemcy a mają świetnych zawodników. Grozer pokazał już co potrafi będąc bez formy. No, pamiętam jak zdobył z Resovią mistrzostwo Polski serią zagrywek.

 • szuszek01

  Oceniono 1 raz 1

  Hiszpanie za rozmiar porażki w drugim i trzecim secie powinni "podziękować" zawodnikowi, który pojedynczym blokiem dał czapę Leonowi. Widać było, że od tego momentu Winfredo się przebudził i efekty były, jakie były.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX