Sport.pl

Legenda włoskiej siatkówki zakończyła sportową karierę!

Francesca Piccinini, legenda włoskiej siatkówki, ogłosiła zakończenie sportowej kariery. W jednym z wywiadów przyznała, że "nadszedł dobry moment, żeby powiedzieć stop". Nie zdradziła na razie planów dotyczących swojej przyszłości.

Śliwka: Tego jeszcze nie widziałem. Heynen pytał, czy to dobry pomysł

Francesca Piccinini, legendarna włoska siatkarka, ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Wśród jej trofeów znajduje się m.in. pięć tytułów mistrzyni Włoch, siedem zwycięstw w Lidze Mistrzyń, cztery Puchary Włoch, a z reprezentacją zdobyła m.in. mistrzostwo świata i Europy. We Włoszech plotkowano od dawna, że rozstanie się z siatkarskimi parkietami jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020. Włoszka potwierdziła te informacje w wywiadzie udzielonym Silvi Toffanin, także byłej siatkarce.

Piccinini: Naszedł dobry moment, żeby powiedzieć stop

- Jestem tu, by ogłosić koniec swojej sportowej kariery. Przez lata żyłam marzeniami, ale nadszedł dobry moment, żeby powiedzieć stop i rozpocząć nową przygodę. Chcę przeżyć inne emocje - przyznała Piccinini. - To była ciężka decyzja, ale schodzę ze sceny jako zwycięzca. Mam 40 lat, a dwa miesiące temu wygrałam po raz siódmy Ligę Mistrzyń. Będzie mi brakować adrenaliny i radości z wygranych, ale będę szukać czegoś innego. Dziękuję siatkówce, która mnie uformowała i która sprawiła, że stałam się taką kobietą, jaką jestem dzisiaj - dodała.

Piccinini nie zdradziła planów dotyczących swojej przyszłości. - Nie wiem, co przyniesie przyszłość. Nie sądzę, żebym chciała trenować na wysokim poziomie, bo to znowu oznaczałoby spędzanie całych dni w hali. Podobałaby mi się praca z dziećmi. Chciałabym też zostać mamą, ale trudno znaleźć kogoś, z kim można założyć rodzinę - podkreśliła.

Więcej o:
Komentarze (3)
Legenda włoskiej siatkówki zakończyła sportową karierę!
Zaloguj się
 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 2 razy 0

  "Mam 40 lat ... Chciałabym też zostać mamą, ale trudno znaleźć kogoś, z kim można założyć rodzinę"

  Szokujące ... chyba czas na powrót szamanizmu, bo magiczne myślenie ma się coraz lepiej

 • dert4

  Oceniono 2 razy 0

  w reprezentacji już dawno jej nie było.

 • djarev

  Oceniono 1 raz -1

  "Chciałabym też zostać mamą, ale trudno znaleźć kogoś, z kim można założyć rodzinę - podkreśliła."

  Nikt jej nie chce, czy wymagania są nieadekwatne do możliwości? Stawiałbym jednak na drugie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX