Znamy ewentualnego rywala Polski w ćwierćfinale mistrzostw Europy

W pierwszym meczu 1/8 finału mistrzostw Europy Holendrzy mierzyli się z Niemcami. Wygrali nasi zachodni sąsiedzi 3:1 (25:17, 25:22, 30:32, 25:23), którzy w pełni kontrolowali spotkanie. To z nimi w przypadku zwycięstwa z Hiszpanią Polacy zagrają w ćwierćfinale. Mecz rozpocznie się o 20:00, relacja na Sport.pl.

Kochanowski: Zmiana Heynena bardzo nam się spodobała

Niemcy od początku pierwszej partii kontrolowali grę (8:5). Wszystko dzięki wysokiej skuteczności ataku (72 procent) i ryzyku w polu serwisowym, które się opłacało (3 asy, Lukas Kampa zaczął mecz jednym z nich). Głównym problemem Holendrów było to, że nie dysponowali tak zbilansowanym atakiem - po niemieckiej stronie punktowało sześciu graczy, u gospodarzy natomiast zaledwie trzech (12:18). Holendrzy ostatecznie przegrali 17:25.

W kolejnej partii różnica między oponentami była mniejsza (49 procent do 58 w ataku). Niemcy w większości kontrolowali przebieg seta, ponieważ dysponowali lepszą zagrywką. Ponownie zaserwowali 3 asy. Ich rywale przyjmowali na poziomie ledwie 12 procent - drużyna Andrei Gianiego na 47. Była również lepsi w bloku (2:1) i ostatecznie wygrali 25:22.

Ciekawie było w partii nr 3. Przez większość seta prowadzili Holendrzy, którzy kontrolowali rywali zagrywką. W ostatniej chwili, kiedy uzyskali już 23 punkt, Georg Grozer zaczął dyktować grę swoim serwisem. Świetnie zadziałała dzięki temu formacja blok-obrona i nawet, kiedy doszło do wyrównania 24:24 po błędzie, to pewni siebie Niemcy zdobyli punkt atakiem Fromma. Ostatecznie wyrównana walka trwała do stanu 30:32 dla Holendrów, którzy kilkukrotnie uciekali spod niemieckiego "topora".

Co się odwlecze, to nie uciecze. Zespół Andrei Gianiego pokonał drużynę Roberto Piazzy w partii czwartej, po bardzo wyrównanej walce (25:23). To Niemcy awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Ich rywalem będzie zespół z pary Polska/Hiszpania. Mecz rozpocznie się o godz. 20:00, relacja na Sport.pl.

Holandia - Niemcy 1:3 (17:25, 22:25, 32:30, 23:25)