Nowakowski męczył zagrywkami, Konarski atakował bez litości [OCENY]

W półtora seta Dawid Konarski zdążył zdobyć 10 punktów, a Piotr Nowakowski posłać aż 13 zagrywek. Ostatni rywal polskich siatkarzy w fazie grupowej mistrzostw Europy nie był wymagający. W wygranym 3:0 (25:17, 25:16, 25:15) meczu z Ukrainą zagrało aż 13 zawodników Vitala Heynena. I prawie wszyscy zasłużyli na dobre noty.

Siatkarzy oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Fabian Drzyzga: 5

Przez półtora seta zdążył zaserwować dwa asy i zdobyć punkt blokiem. Ze swoich normalnych obowiązków też się wywiązał. Coraz lepiej wygląda jego współpraca z Wilfredo Leonem. Oczywiście rywale nie byli wymagający, ale czy to powód, by obniżać notę głównemu reżyserowi naszej gry?

Marcin Komenda: 5

Jedna kiwka, jeden blok, niezłe zagrywki, bez pomyłki - dał Drzyzdze dobrą zmianę. Znów.

ATAKUJĄCY:

Maciej Muzaj: 3+

Trochę brakowało mu pewności. W ataku 2/4, słabo serwował, nie zaliczył asa, zepsuł dwie z sześciu piłek. Bez punktu też w bloku.

Dawid Konarski: 5+

Bardzo pewny. W ataku 80 proc. skuteczności (8/10), do tego dobra zagrywka, bezbłędna, z jednym asem. I jeszcze punkt blokiem.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 5+

W półtora seta zdążył wykonać aż 13 zagrywek. Nękał flotami Ukraińców, to z nim w polu serwisowym budowaliśmy największe przewagi. W ataku bezbłędny, 2/2. Blokiem zapunktować nie zdążył.

Mateusz Bieniek: 4+

Dwa punkty blokiem, w ataku 2/4 - nieźle jak na półtora seta.

Karol Kłos: 5

W ataku 2/3, do tego dwa asy serwisowe. Dobry mecz dobrego zmiennika.

Jakub Kochanowski: 4-

W ataku ciągle nie jest sobą, dostał trzy piłki, skończył jedną. Do tego jeden punkt blokiem. Plus za dobre zagrywki, mimo że nie zaliczył asa.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 5+

Przyjął pięć zagrywek i miał 100 proc. pozytywnego odbioru. W ataku skończył pięć z ośmiu piłek. Świetne liczby kapitana, a zagrał tylko półtora seta. Nie zdążył tylko zaserwować asa i postawić punktowego bloku.

Wilfredo Leon: 5

Był as, w ataku było bardzo solidne 4/6. A i w przyjęciu było dobrze, bo wziął na siebie sześć piłek, raz się pomylił, ale w sumie miał 50 proc. pozytywnego odbioru.

Artur Szalpuk: 4

W ataku 3/5, ale dwa razy zablokowany. W przyjęciu bez błędu, 50 proc. pozytywnego odbioru. Nieźle, ale nie tak dobrze jak w poprzednich meczach.

Aleksander Śliwka: 4-

Atak do poprawy (3/7). W przyjęciu dobrze - 57 proc. pozytywnego. Raz ustrzelony zagrywką. Jego zagrywka raczej nieszkodliwa dla rywala. W bloku bez punktu.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 5+

Aż 70 proc. pozytywnego przyjęcia, bez błędu, a odebrał 10 zagrywek. Do tego wszędobylski w obronie.

Damian Wojtaszek: bez oceny