Sport.pl

Polska potrzebuje dwóch setów do wygrania grupy. Biało-czerwoni mogą trafić na sensacyjnych mistrzów z 2007 roku

Zaledwie dwa sety musi wygrać reprezentacja Polski w czwartkowym meczu z Ukrainą, by z pierwszego miejsca w grupie awansować do 1/8 finału siatkarskich mistrzostw Europy. Wygranie grupy D biało-czerwonym odbierze więc tylko totalna katastrofa. Jeżeli do niej nie dojdzie, Polacy w fazie pucharowej zagrają z czwartym zespołem grupy B.

Estonia, Holandia, Czechy i Czarnogóra - z tymi rywalami biało-czerwoni wygrali mecze na siatkarskich mistrzostwach Europy. Polacy trzy spotkania wygrali po 3:0, a seta stracili tylko z Estończykami, pokonując ich 3:1. Zgodnie z przewidywaniami siatkarze Vitala Heynena prowadzą w grupie D, a do jej wygrania potrzebują już tylko dwóch wygranych setów w czwartkowym starciu z Ukrainą.

Jeżeli Polacy wygrają w czwartek wspomniane dwa sety, w 1/8 finału zmierzą się z czwartym zespołem grupy B. To pozwoli na uniknięcie mocnych rywali - Belgów i Serbów, którzy powinni zając pierwsze dwa miejsca w swojej grupie. O pozycje 3 i 4 cały czas walczą natomiast Słowacy, Hiszpanie i Niemcy. W tej chwili na 4. miejscu są ci ostatni, co - przy zachowaniu obecnego układu tabeli - oznacza, że to właśnie z nimi Polacy rozegrają pierwszy mecz w fazie pucharowej. 

Bardziej realny scenariusz zakłada jednak, że reprezentacja Polski zagra ze Słowacją lub Hiszpanią. Obydwie reprezentacje czekają jeszcze spotkania ze wspomnianymi Niemcami, którzy w obydwu z nich będą faworytami. Teoretycznie najłatwiej Polakom powinno być w meczu ze Słowakami. Hiszpanie w turniejach niespodzianki potrafią bowiem sprawiać - w 2007 roku sensacyjnie wygrali mistrzostwa Europy.

Potencjalni rywale reprezentacji Polski w 1/8 finału mistrzostw Europy: Słowacja, Hiszpania, Niemcy

Kiedy zagrają Polacy?

Niezależnie od tego, z kim zmierzą się biało-czerwoni, pierwszy mecz w fazie pucharowej rozegrają w sobotę 21 września. Ćwierćfinały rozegrane zostaną w poniedziałek i wtorek (23 i 24.09), a półfinały w czwartek i piątek (26 i 27.09). Mecz o 3. miejsce zaplanowany został na godz. 18:00 w sobotę 28 września. Finał odbędzie się dzień później o godz.. 17:30.

Więcej o:
Komentarze (34)
Polska potrzebuje dwóch setów do wygrania grupy. Biało-czerwoni mogą trafić na sensacyjnych mistrzów z 2007 roku
Zaloguj się
 • sirius_philips

  Oceniono 12 razy 10

  "Biało-czerwoni mogą trafić na sensacyjnych mistrzów z 2007 roku" - naprawdę?? Ilu z tych sensacyjnych mistrzów z 2007 jeszcze gra w siatkówkę? Wygrana 12 lat temu mało znaczy i kadry się całkowicie wymieniły - sama nazwa państwa nie niesie ze sobą żadnych konotacji i błędem jest zestawiać historyczne zwycięstwa z obecną kondycją i to się tyczy każdego sportu. To tak jakby straszyć kogoś w Lidze Mistrzów klubami takimi jak Ipswich Town czy Blackburn bo kiedyś udało im się wygrać jakiś europejski puchar....

 • lukas.87

  Oceniono 8 razy 4

  skoro mają być już tymi mistrzami Europy to jakie ma znaczenie to, na kogo trafią po drodze?

 • sztucznypolak

  Oceniono 10 razy 4

  "z Słowakami"
  Niech Pan Redaktor sprobuje to powiedziec.

 • norge

  Oceniono 3 razy 3

  Nie rozumiem, dlaczego 2 sety, skoro mają najlepszy bilans setów, nawet gdyby przegrali 0:3 i bezpośrednie zwycięstwo z 2 Holandią?

 • pedro.666

  Oceniono 5 razy 3

  Gdyby to był futbol to by można było się zastrzegać, że "w sporcie różnie bywa", ale to jest siatkówka, więc na 99.9% można stawiać na półfinał z Rosją... a potem medal, tylko jakiego koloru?

 • spectator_zm

  Oceniono 2 razy 2

  Jakoś nie wydaje mi się, by zarówno Słowację, jak i Hiszpanię stać było na pokonanie Niemców. Wg. mnie zagramy najpewniej ze Słowacją. Ale to też nie będzie poważna gra. W ćwierćfinale dopiero możemy trafić na Niemcy i tu już będzie się trzeba trochę napocić, by ich pokonać. Oni zawsze stawiali nam opór, mimo że z reguły i tak przegrywali...

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 6 razy 2

  Jak ci Hiszpanie to robią: mają czołowe drużyny świata w piłce nożnej, ręcznej, koszykówce, a jeszcze w siatkówkę umieją grać.

 • zen0biusz

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze że nie Słowenia.

 • baaag

  Oceniono 3 razy 1

  Czyli Niemcy. Sprawiali już nam problemy bo mają kilku czołowych zawodników w polskiej lidze. Ale bez Grozera to już nie ta firma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX