Sport.pl

Siatkówka. Dawid Konarski: Przez halę w Amsterdamie przypomniały mi się czasy juniora

- Czasami takie rzeczy się zdarzają. Wyliczyłem go do 10, ale nie wstał i trzeba było ogłosić nokaut, haha - mówił o jednej z najbardziej emocjonujących akcji meczu Polska - Czarnogóra (nokaucie Marcina Komendy) atakujący Dawid Konarski. Siatkarz skomentował także niecodzienne warunki pracy komentatorów Polsatu Sport.

Kurnik, grzęda czy bardzo specyficzna hala w Sosnowcu - jak opisałby pan halę w Amsterdamie?
Dawid Konarski: - Hala całkiem porządna jak na mistrzostwa Europy.

To jaka była gorsza?
- Nie wiem... Przypomniały mi się czasy juniora. W Częstochowie przy Norwidzie graliśmy mistrzostwa Polski tego szczebla. To właśnie tamta hala skojarzyła mi się z tą w Amsterdamie. Taki fajny comeback. Człowiek od razu poczuł się młodszy!

Koledzy komentatorzy musieli wchodzić na ich stanowisko po drabinie.
- Nie widziałem tego, ale ręczę za to, że trochę gimnastyki im się przyda. Mam nadzieję, że nikomu nic się nie stało - wszyscy weszli i zeszli bezpiecznie.

Komentatorzy Polsatu wchodzili po drabinieKomentatorzy Polsatu wchodzili po drabinie screen www.PolsatSport.pl

Najwięcej w meczu Polski z Czarnogórą stało się Marcinowi Komendzie, który dostał piłką w oko po ataku z pipe'a rywala.
- Czasami takie rzeczy się zdarzają. Wyliczyłem go do 10, ale nie wstał i trzeba było ogłosić nokaut, haha. Później się pozbierał. To twardy chłopak. Cieszę się, że zagrał to spotkanie, bo był to jego pierwszy pełny debiut na mistrzostwach Europy. Każdy starał mu się pomóc jak najbardziej.

To była najciekawsza akcja tego meczu? Do ich grona można by było zaliczyć również lekką zagrywkę Wilfredo Leona czy plasy Aleksandra Śliwki i Artura Szalpuka, które wywoływały popłoch wśród rywali.
- Leon zapisał swoje pierwsze floaty na koncie. W głowie utknęła mi jeszcze akcja z czterema odbiciami po naszej stronie i właśnie uderzenie Marcina w twarz. Wynik też zapamiętałem. To by było na tyle.

Można było poczuć, że rozgrywanie takich meczów na imprezie rangi mistrzowskiej to jednak lekka przesada?
- Dlaczego? Każdy mecz powinniśmy wykorzystać do budowania drużyny. Takie spotkania to także treningi. Wiemy, że najważniejsze starcia jeszcze przed nami, więc musimy wykorzystywać każdy moment, by się zgrywać, i by nasza forma szła w górę. Od początku tego turnieju jesteśmy na dobrej drodze. Wygrywamy. Został tylko jeden kroczek do zrobienia w tej grupie, a później zaczyna się poważniejsze granie.

To właśnie w meczu z Czarnogórą rozbrzmiała chyba najbardziej różnica między zespołami w grupie D. Fajnie, że wy widzicie sens rozgrywania takich spotkań.
- Nie graliśmy meczów sparingowych, dlatego właśnie te pierwsze w grupie traktowaliśmy w ten sposób. Ważne dla nas było, by wygrać i zająć pierwsze miejsce. Wszyscy wiedzą o tym, że dzięki temu mamy lepszą drogę dalej. Nie zmienia to faktu, że są w tym turnieju zespoły, które odstają od reszty. Stawiając się jednak na miejscu teamu z Czarnogóry, wcale mu się nie dziwię, że chce być na mistrzostwach Europy. Dla tych graczy liczy się każdy punkt, set i mecz. To jest bardzo fajne. Nie zmienia to faktu, że 16 ekip w turnieju to lepsze rozwiązanie.

Więcej o:
Komentarze (8)
Siatkówka. Dawid Konarski: Przez halę w Amsterdamie przypomniały mi się czasy juniora
Zaloguj się
 • grot191

  Oceniono 3 razy 3

  Tak nudnej pierwszej fazy turnieju nie ma nawet w piłce wodnej. Ktoś pomylił promocję piłki siatkowej z jej obrzydzaniem.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 4 razy 2

  ME w takiej formie są nie reklamą tylko ANTYREKLAMĄ siatkówki a chyba nie o to chodził. Do tego ilość kibiców, gdyby nie ?Polacy, byłby prawie zerowy.

  Przecież te ostatnie dwa meczy to jakby grali z 12 - latkami. Zamiast emocji nuda i nędza. 16 drużyn w ME to MAKS tego co powinno być.

 • marter7

  Oceniono 1 raz 1

  "ręczę za to, że trochę gimnastyki im się przyda" :D

 • drzef

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Dawid.Nie dałeś się wciągnąć w prowokujące pytania dziennikarzyny. do każdego przeciwnika z szacunkiem.tak jak byśmy chcieli żeby nas traktowano.

 • dar61

  0

  Nie wszędzie w Europie budowlańcy i projektanci oraz włodarze miast szaleją na punkcie siatkówki.
  I bardzo dobrze - z kimś trzeba wygrywać.

  Onego czasu wspólnymi treningami z Polską Brazylia okazywała nam szacunek, ale i - może - wydźwignęła nas z marazmu.
  Jednak mogliśmy przed ME rozegrać te 2-3 sparingi ze - zdaje się - Kamerunem...

  ****
  '...trzeba było ogłosić nokaut, haha...'
  [K]h-[K]ha - toż to czystej wody ANGLICYZM.
  To nokaut polszczyzny, Redaktorko:
  >>> ...nokaut, CHA-CHA...

  '...zagrywkę Wilfredo Leona...'
  >>> WIFREDA
  Czyżby i Redaktorkę koledzy redakcyjni skazili nienawiścią do polskiej fleksji?

  '...To by było na tyle...' [jantadeuszstanisławskizm vel konarskizm]
  >>> ..To by było TYLE... [polska mowa]

 • t_wxxx

  0

  Polacy mają teraz b.mocną ekipę w siatce (a dla porównania wspomnę, że nożnej awans na ME czy MŚ jest traktowany jako sukces, a potem przychodzą standardowe 3 mecze XD).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX