Sport.pl

Polacy zdeklasowali rywali drugą szóstką, ale jeden siatkarz zrobił furorę [OCENY]

Marcin Komenda pierwszy raz w mistrzostwach Europy znalazł się w wyjściowym składzie. Szansę na rehabilitację po słabym występie przeciw Estonii dostał Aleksander Śliwka. Ale w gładko wygranym 3:0 (25:10, 25:17, 25:19) meczu z Czarnogórą grał też Wilfredo Leon. I to on znów był naszym najlepszym zawodnikiem.

Siatkarzy oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Marcin Komenda: 5

Pierwszy raz na ME znalazł się w podstawowym składzie, zagrał spokojnie, pewnie. Szczególnie dobrze wyglądała jego współpraca z Wilfredo Leonem. Uruchamiał też środek, bez problemu piłki od niego kończył również atakujący Dawid Konarski.

Fabian Drzyzga: bez oceny

Nie zagrał.

ATAKUJĄCY:

Dawid Konarski: 5

W ataku 58 proc. skuteczności (11/19), czyli więcej niż dobrze. Przydałoby się jeszcze dołożyć punkty blokiem i zagrywką. Ale i bez tego nie da się nie wystawić dobrej noty.

Maciej Muzaj: bez oceny

Nie zagrał.

ŚRODKOWI:

Karol Kłos: 4+

Statystyki ma dobre, bo skończył 5 z 8 ataków, dodał asa i blok. Ale pod koniec były takie akcje, w których chyba chciał być zbyt efektowny, przez co nie był efektywny.

Jakub Kochanowski: 4-

W ataku w kratkę, 2/4. Do tego tylko jeden as. Nie było go w "szóstce", dał zmianę w drugim secie. Jeszcze nie gra tak, jak potrafi.

Mateusz Bieniek: 5

W ataku 2/2, po punkcie zagrywką i blokiem. I w drugim secie zdjęty z boiska, bo więcej grać nie potrzebował.

Piotr Nowakowski: bez oceny

Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Wilfredo Leon: 5+

As, choć czasami serwował sobie floatem. Do tego blok, w ataku 5/7, w nim nieosiągalny dla czarnogórskiego bloku. A do tego świetny w przyjęciu, bo wziął na siebie siedem zagrywek, nie popełnił błędu i miał aż 71 proc. pozytywnego odbioru. Dobrze, że zagrał. Sił mu na pewno nie brakowało, dla niego był to dopiero trzeci mecz w mistrzostwach (nie wystąpił w pierwszej kolejce, przeciw Estonii).

Aleksander Śliwka: 4

Nie wyszedł mu mecz z Estonią, w którym szybko został zmieniony przez Michała Kubiaka. Teraz wypadł dużo lepiej. Atakował 20 razy, zdobył dziewięć punktów. Jeszcze jeden dorzucił zagrywką. W przyjęciu solidny - 58 proc. pozytywnego odbioru, na 12 piłek jednej nie zdołał "złapać".

Artur Szalpuk: 5

Wszedł w drugim secie, znów zagrał dobrze. W przyjęciu prawie bezrobotny (zatrudniony dwa razy, bezbłędny), w ataku 71 proc. skuteczności (5/7). Słabiej serwował (dwa błędy na cztery zagrywki), raz zapunktował blokiem.

Michał Kubiak: bez oceny

Nie zagrał.

LIBERO:

Damian Wojtaszek: 3

Dostał cały mecz i nie wypadł tak, jak można było się spodziewać. Przyjmował 12 razy, rywale zrobili na nim dwa asy, miał tylko 33 proc. pozytywnego odbioru, czyli najmniej w drużynie.

Paweł Zatorski: bez oceny

Nie zagrał.

Więcej o:
Komentarze (23)
Polacy zdeklasowali rywali drugą szóstką, ale jeden siatkarz zrobił furorę [OCENY]
Zaloguj się
 • galileo-hk

  Oceniono 7 razy 7

  Nie jestem specem od siatkówki, ale Wojtaszek w kilku akcjach mnie zachwycił.

 • salsolo.4

  Oceniono 7 razy 5

  No bez jaj! Jak uważam, że Wojtaszek nie powinien być w kadrze, bo są lepsi libero w naszej lidze, tak tym razem go bronię, bo miał kilka fenomenalnych obron, z których bodajże dwie automatycznie były rozegraniami do atakujących, a ponadto miał też kilka, bardzo dobrych, "awaryjnych" rozegrań, gdy Komenda był wyłączony z rozegrania.

 • internauta2013

  Oceniono 3 razy 3

  Cała dyskusja na tym forum sprowadza się do tego, dlaczego Polska wygrała 3 seta tylko do 19. jak ktoś chce to do wszystkiego może sie przyczepić. Cóż, takie czasy nastały, a siatkarzom dajcie spokój bo oni wiedzą co robią - jak nikt inny w tym kraju.

 • baaag

  Oceniono 2 razy 2

  Czekam na półfinały bo na razie to treningi.

 • pawelekok

  0

  Za niecałe dwa tygodnie wreszcie na mocniejsze drużyny z którymi będzie można pograć i będzie lepsza siatkówka.

 • pawelekok

  Oceniono 2 razy 0

  Chcieliśmy zastąpić Brazylię jako najlepszą drużynę świata, to mamy. Nudne mecze z cieniasami. Niestety, coś za coś. Przecież jakby nasi chcieli naprawdę to każdy set mogliby wygrać w okolicach 12. A to już jest przepaść. Tak to się z Kenią wygrywa.

 • kmwsm

  Oceniono 7 razy -1

  Prawdziwy 100% wolak patriota i katolik nie oglada Leona

 • zsm-5

  Oceniono 14 razy -12

  Chyba ktoś nie oglądał 3 seta. Mistrz świata kontra amatorzy i set do 19 ?! Jak z Holandią.

 • agfaphoto

  Oceniono 16 razy -16

  Najlepszy to był Komenda ! Gra o niebo lepiej od Drzyzgi, którego chyba tata wpycha do drużyny, a Leon jak dla mnie nieco przereklamowany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX