Sprawdzian lider闚. Pewna wygrana bia這-czerwonych, a kibice gospodarzy byli Polsce niestraszni!

W swoim drugim meczu na mistrzostwach Europy polska kadra rywalizowa豉 z gospodarzami, Holendrami. Bia這-czerwoni zgodnie z oczekiwaniami wygrali 3:0.

W niedzielne popo逝dnie polska kadra rywalizowa豉 w swoim drugim meczu mistrzostw Europy z Holandi, gospodarzem grupy D. Bia這-czerwoni na swoim koncie mieli do tej pory zwyci瘰two z Estoni 3:1 (wywalczone bez Wilfredo Leona i Paw豉 Zatorskiego na boisku - drobne urazy kolejno lewego 這kcia i lewego nadgarstka). Pomara鎍zowi z kolei pokonali Czarnog鏎 i Ukrain 3:0. Ten drugi mecz by jednak bardzo wyr闚nany i w przypadku dw鏂h set闚 m鏬 sko鎍zy si zwyci瘰twem ich rywali. Faworytem do niedzielnej wygranej byli rzecz jasna dwukrotni mistrzowie 鈍iata, a nie 15. w rankingu FIVB Holandia.

Polscy kibice nie郵i bia這-czerwonych

Ju 1,5 godziny przed starciem przed Ahoy Rotterdam mo積a by這 zobaczy t逝my polskich kibic闚. Na trybunach by豉 ich wi瘯szo嗆, a bilety na mecz by造 wyprzedane. Fani gospodarzy musieli pogodzi si z tym, 瞠 raczej b璠 pe軟i rol drugoplanow, co mo積a by這 odczu ju od pierwszych chwil spotkania. Polscy fani euforycznie zareagowali na dwa bloki Macieja Muzaja i popis 鈔odkowych - Mateusza Bie鎥a i Piotra Nowakowskiego (6:3). Gra si nakr璚a豉, asa zaserwowa Wilfredo Leon, rywali blokowa Bieniek (13:10). Jedyn odpowiedzi pomara鎍zowych na rosn帷a przewag Polak闚 by這 rozgrywanie do Nimira Abdela-Aziza i ryzyko w polu serwisowym (ono op豉ci這 si tylko raz - 12:15). Co ciekawe, pierwsz pi趾 w ataku Maciej Muzaj dosta dopiero przy stanie 16:14 (zdoby punkt na 17:14). Reszta partii by豉 formalno軼i - dwa ataki Leona, as serwisowy Muzaja i by這 po secie (25:19), co polscy kibice przyj瘭i og逝szaj帷ym okrzykiem.

Wilfredo Leon rozp璠zi zesp馧

Wyr闚nany pocz徠ek partii numer 2 zapewni造 widowiskowe zbicia Abdel-Aziza, ale te nieskuteczno嗆 zagrywki i ataku ze 鈔odka po obu stronach (6:6). Chwilowa stagnacja po polskiej stronie przerwana zosta豉 zagraniem Leona z sz鏀tej strefy na 10:8. To w豉郾ie ten gracz by szczeg鏊nie istotny na starcie w drugim secie. To jego zagrania pcha造 polski "w霩ek" do przodu i cho w tym rozdaniu pocz徠kowo bia這-czerwonym nie gra這 si najlepiej, to dzi瘯i niemu wci捫 byli na prowadzeniu (16:13). Co ciekawe, "rehabilitowa si" tym samym nieco za 鈔edni parti numer 1 (40 procent w ataku, dwa sko鎍zone ataki, w sumie 3 punkty). To "rozkr璚i這" Polak闚. Asa zaliczy Fabian Drzyzga, atakiem "z po這wy 這kcia" siatkarskiego gwo寮zia wbi w boisko rywali Bieniek (23:17). Ostatni punkt w secie zdoby z pola serwisowego Marcin Komenda (25:18).

Test lider闚 zako鎍zony na 5

Ca貫 spotkanie Polacy grali sk豉dem teoretycznie okre郵anym jako najmocniejszy. Vital Heynen da tym samym do嗆 wyra幡y znak "sprawdzam". Mimo drobnych uraz闚 grali Leon i Zatorski, a zmiany w sk豉dzie by造 tylko zadaniowe. Nawet kiedy w trzeciej partii seri punkty zdobyli Holendrzy (10:7), trener nie wprowadzi roszad. Zdawa sobie spraw z tego, 瞠 jego zawodnicy s pewni siebie i maj odpowiednio wi瘯sze umiej皻no軼i od rywali - musieli przetrwa kryzys. Zrobili to w niesamowity spos鏏 - kolejnymi blokami Leona i Muzaja na rywalach (15:12). Od tego momentu przeciwnicy sportowo nie istnieli, bowiem przyzwoit gr ca貫go zespo逝 nie mo積a by這 okre郵i kilku dobrych akcji w wykonaniu Abdel-Aziza. Ca貫 spotkanie zako鎍zy這 si wynikiem 3:0 dla Polak闚, a ostatni set 25:19.

W poniedzia貫k o 20:00 Polacy zmierz si z Czechami.