Niespodzianka w "polskiej grupie" na mistrzostwach Europy w siatkówce

Niespodziewanym wynikiem zakończył się mecz Estonii i Czarnogóry. Estończycy nie udźwignęli roli faworyta i łatwo przegrali 0:3.

Estonia i Czarnogóra przegrały pierwsze mecze na mistrzostwach Europy. Estonia 1:3 przegrała z Polską, a od Czarnogórców pokonali Holendrzy. W sobotnim meczu to zawodnicy Gheorghe Cretu byli wielkim faworytem, ale łatwo przegrali z debiutantami z Czarnogóry. Estonia przegrała w trzech setach do 23, 28 i znowu 23.

Polska zagra w niedzielę

W drugim spotkaniu polskiej grupy Holandia pewnie pokonała 3:0 Ukrainę i objęła prowadzenie w naszej grupie (mają jeden punkt więcej). W niedzielę Holendrzy spotkają się z Polską. Mecz o godzinie 16. Relacja w Sport.pl

6. Estonia 2, 0-2, 1:6, 0

W innych meczach Niemcy przegrali z Belgią 2:3, a Rosja rozbiła Macedonię Północną 3:0, a Francja pokonała Grecję również 3:0. Słowacja 3:1 pokonała Austrię, Słowenia 3:1 Finlandię, a Bułgaria 3:1 Portugalię.